Вакцинація: міфи та реальність

Про вакцинацію та її необхідність розповідав доктор медичних наук, доцент Дмитро Степанський у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Мікроби бачили, як динозаври приходили у цей світ. Мікроби і проводжали їй на той світ. Ми живемо, оточені мікробами та бактеріями. Сховатися від них не вдалося ще нікому. Хвороби та віруси не оминули жодну людину.

«Вакцинація — введення антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки. За допомогою вакцинації ми зменшили захворюваність на вірусну віспу,» — розповідає Дмитро Степанський. 

Вакцинація: міфи та реальність - рис. 1

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора років.

В Україні є  обов’язкова вакцинація проти  найбільш небезпечних інфекційних хвороб:

туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, поліомієліт, гепатит В, гемофільна інфекція типу кір.

Робити щеплення від грипу фахівці радять щороку. Адже щоразу виникають нові штами цього захворювання, і щоразу потрібна нова вакцина.

«Ми радимо вакцинуватися починаючи з кінця вересня. Навіть якщо зараз спостерігається пік захворюваності на грип, все одно є сенс робити щеплення», — сказав пан Дмитро.

Завдяки вакцинації імовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, імовірність смертельних випадків зменшується на 80%, а частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.

Теги: