Великдень online: як святкуватимуть православні Дніпра

Про Великдень в умовах карантину говорили з протоієреєм Православної Церкви України Дмитром Поворотним у пресцентрі каналу «Відкритий».

Як святкувати цього року Великдень визначилися у Православній Церкві України. Аби убезпечити своїх прихожан, вирішили дослухатися до настанов та порад лікарів та влади. Зокрема, Священний Синод від 24 березня 2020 року та 9 квітня 2020 року опублікував практичні настанови у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 доповнені відповідно до рішень: «На час запровадження державою, органами влади та місцевого самоврядування особливих посилених обмежень свободи пересування та свободи зібрань, протягом дії цих посилених обмежень надається тимчасовий дозвіл проводити богослужіння у храмах самим лише священнослужителям та церковнослужителям і співакам, без особистої присутності мирян. Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку (медіатрансляції)».

«Великдень — одне з найбільших свят усіх християн. Його завжди відзначають по-особливому. Проте цього року, через пандемію коронавірусу, яка панує в світі, формат святкування дещо змінився. Церква відділена від держави. Але і священники і віряни — це громадяни України. І ми маємо виконувати рішення влади. Крім того, ми піклуємося про прихожан наших церков, про їхнє здоров’я та життя. Саме тому рішенням Священного синоду було прийнято рішення про зімни у святкуванні Великодня,» — говорить отець Дмитро. 

Великдень online: як святкуватимуть православні Дніпра - рис. 1

Так, синод постановив та закликає вірян долучатися до Богослужіння в онлайн режимі. Якщо є потреба у сповіді та причасті, то це можна зробити в індивідуальному порядку, впродовж тижня. Попередньо домовившись зі своїм духівником.

«Що стосується освячення пасок та святкових страв.  Наші священники  з благословіння архієпископа Дніпровського та Криворізького Симеона та і він сам, вже почали освячувати паски на виробництвах та у  торгівельних мережах.  Це все робиться для того, щоб віряни  залишалися вдома та уникали великого скупчення людей. Сама ж Пасхальна служба відбуватиметься силами братії церкви, без присутності прихожан», — говорить отець Дмитро. 

Проте, якщо людина не дотримувалася посту, то освячена паска чи ні, великої ролі не грає. Адже саме освячення святкових страв, це благословіння на те, щоб розговітися та закінчити піст.

Священники закликають дніпрян дотримуватись карантинних заходів та таки не відвідувати храми під час Великодніх свят. Це відповідальність один перед одним та можливість зберегти своє життя та життя інших.

Теги: