Як працюють храми Дніпра під час карантину

Про церкву та її правила в умовах карантину, говорили з священником Василем Колодієм в пресцентрі каналу «Відкритий».

Каратин у Дінпрі та по всій країні вніс корективи у роботу багатьох структур. Церква не стала винятком. Тут зазвичай збирається багато людей, відбуваються таїнства, які не передбачають дотримання соціальної дистанції, тощо. Тому релігійні лідери України закликали своїх прихожан, на час карантину, утриматися від відвідування церков.

«Церква дбає про духовність людини. Піклується про її моральний стан. Коли мова заходить про тіло, то це вже інша субстанція. І тут ми повинні дотримуватися порад лікарів, дбрати про своє фізичне здоров’я», — розповідає отець Василь. 

Як працюють храми Дніпра під час карантину - рис. 1

 

Поки що у церквах поменшало прихожан, а подекуди взагалі їх немає. Завдяки новітнім технологіям, священнослужителі проводять Богослужіння в режимі онлайн.

«Поки люди знаходться вдома, можна молитися, читати книжки, Євангеліє, приділяти час своєму духовному розвитку. Двері церков ніколи не зачиняються. Ми завжди раді бачити людей. Проте зараз краще дослухатися до спеціалістів та побути на самоізоляції. Адже зараз найкращий час задуматися над своїм життя. Зробити собі екзамен. Зрозуміти, що є зайвим, а чого не вистачає. Після цього карантину життя не буде таким, як раніше. Це певна межа, яку ми зараз переходимо до нового витку у розвитку людства. І все, що зараз дає нам Бог — це можливості, які кожен має використати в хороших цілях,» — сказав Василь Колодій. 

Священник розповів, що храм обробляє антисептиками — миють підлогу, витирають ручки дверей.

Теги: ,