Великий піст: як готуватися і що робити

Про піст та його значення говорили з священником Сергієм Ярмулою у пресцентрі телеканалу “Відкритий”. 

Цього Великий піст  почнеться відразу після Масниці 2 березня та триватиме, до Великодня. Церковники говорять, що піст триває 42 дні до Вербної неділі і 6 днів Страстного тижня.

“Дати посту визначаються за спеціальною формулою. Але за церковними законами, Великий піст має початися за тиждень після єврейської Пасхи,” – розповідає отець Сергій.

DIP 2245

Особливо суворими є перший та останній тиждень Великого посту. Віряни утримуються від м’ясних і рибних продуктів, виключають з раціону молоко та яйця.

“Але сучасне життя диктує нові правила. Суворий піст тримають хіба що монахи. А от ті, хто працює, вагітні, літні люди та діти, мають спрощений піст. І це узгоджується з священником”, – говорить отець Сергій. 

Багато хто з вірян тримають піст тільки в їжі. Хвилюються за те, що буде у них на столі. Та священники не надто наполягають на такому пості.

“Піст – це час для роздумів. Можливість зупинитись та заглянути в свою душу. Важливе духовне очищення. Це своєрідна десятина, яку ми віддаєму Богу”, – сказав священник.

Вірянам радять утриматися від гучних розваг. Втихомирити свої пристарсті та привести до ладу думки. Більше читати духовної літератури і намагатися не думати про погане.

“Якщо людина буде читати Євангеліє, більше часу проводити з рідними, аналізувати своє життя, то часу на щось погане у неї і не буде. А буде гарний настрій під час посту”, – наполягає священник. 

Теги: