Податок на земельні паї: скільки коштує земля на Дніпропетровщині

Депутати пропонують запровадити мінімальний податок за кожний гектар землі. Хто і скільки заплатить за землю, розповідав адвокат Василь Підлужний у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

В Україні планується запровадити податок на земельні паї. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» №3131 планують винести на розгляд до Верховної Ради. 

«За словами авторів законопроекту, сьогодні в Україні існує тіньовий ринок оренди земель. І за оцінками експертів він становить 28% від загальної площі сільськогосподарських угідь. Саме тому зайшла мова про встановлення нового податку, так званого поставленого податкового зобов’язання. Цей податок направлений на те, щоб боротися з тими, хто використовує земельні ділянки «в тіні», — розповідає адвокат Василь Підлужний. 

Податок на земельні паї: скільки коштує земля на Дніпропетровщині - рис. 1

Фактично законодавець говорить про встановлення 4,5 відсотків від нормативно-грошової оцінки, а це стільки, скільки за обліковими даними коштує земля. Так, в Новомосковському районі гектар змелі вартує 42 тисячі гривень. Земельний пай складає 4-6 гектарів, тобто оціночна вартість земельної ділянки 160-200 тисяч. Тобто власник такої земельної ділянки має заплатити 4,5 % податку.

«Тобто до єдиного земельного податку, який платять усі власники землі, додається ще і цей податок. Він призведе до збільшення обсягів роботи податкової, бухгалтерів сільхозпідприємств,» — зауважує адвокат. 

Великі агропідприємства не сплачують «драконівські» податки завдяки спрощеній четвертій групі оподаткування. Але їх податки все одно будуть більшими, ніж в одноосібників завдяки більшим масштабам підприємства. Виходить, що новий податок практично не вплине на великі господарства. Адже вже зараз вони платять близько 1500 грн за гектар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День проголошення Декларації про Державний суверенітет: аналіз події від істориків з Дніпра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,