Зміна закону про профспілки: загрози і можливості | Відкритий

Зміна закону про профспілки: загрози і можливості

Нові ініціативи регулювання діяльності профспілок, які зазначені у законопроєкті 2681, підтримують не всі незалежні профспілки. Що ж містить цей документ та чи є перспективи для робітників, розповідав у пресцентрі телеканалу “Відкритий” голова профбюро профспілки гірничо-металургійного комплексу Ігор Токовенко. 

Внесений на розгляд законопроєкт під номером 2681, на думку юристів та членів профспілок,  містить низку положень, які порушують міжнародні норми та національне законодавство, значно погіршуючи права профспілок та їх членів. Запропоновані проектом норми у більшості випадків порушують конституційний принцип, викладений у ст.22 Конституції України – при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Також порушується право на свободу об`єднання у профспілки, що гарантоване фундаментальною конвенцією Міжнародної організації праці.

“В першу чергу цей проєкт закону небезпечний для самих працівників. Він наносить удар по незалежним профспілкам.  Автори пропонують обмежити кількість профспілок на одному підприємстві – не більше 2 первинних профспілкових організацій. Пропонується норма щодо того, що до профспілки може належати не менше 10 осіб. Також передбачено обов’язкове створення контрольних комісій в об’єднаннях профспілок, і за рішенням з’їзду або конференції – в професійній спілці. Порядок утворення контрольної комісії та здійснення нею своїх повноважень визначається статутом професійної спілки або статутом об’єднання професійних спілок”, – розповідає Ігор Токовенко. 

Такі норми  порушують  принцип незалежності та невтручання в діяльність професійних спілок, закріплений у статті 3 Конвенції Міжнародної організації праці 87 “Про свободу асоціації та захист права на організацію”. Тож незалежні профспілки сподіваються, що проєкт закону буде змінено і керівництво країни врахує зауваження та побажання працівників та тих, хто стає на їх захист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Украине легализовали игорный бизнес: как голосовали депутаты от Днепра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,