День Конституції: що святкують мешканці Дніпра 28 червня

Основний закон України — Конституція. Чи досконалий він та чи дотримуються його українці, розповідала в пресцентрі телеканалу «Відкритий» адвокатка Олена Доненко. 

24 роки тому сталася історична подія, яка окреслила подальший розвиток України, як суверенної держави. Вона дала українцям вказівну карту, як жити в правовому полі.

«28 червня 1996 року на 107-му засіданні V сесії Верховної Ради України 2-го скликання був ухвалений Основний Закон нашої держави — Конституція України. Це була перемога національно-демократичних сил, які представляли інтереси українського народу в парламенті,» — розповідає адвокатка Олена Доненко. 

Підготовка і прийняття  основного закону України був тривалим і болісним. Для національно-демократичної спільноти, борців за незалежність і дисидентів він став спробою реалізації багаторічних мрій про українську державність і європейську демократію.

106004995 1667259303428236 2085274629237715462 n

«Зрештою, після узгодження та прийняття усіх законів, Конституція України була схвалена світовою спільнотою. Основний закон нашої держави оцінювали як демократичний, прогресивний та чи не найкращий серед країн Європи,» — говорить пані Олена. 

Проте, як зазначають історики, кожна нова влада намагається змінити Конституцію. Адже не дивлячись на її досконалість, існує стаття, яка бентежить політиків. І це розподіл влади. Кожен новий уряд чи президент воліють внести зміни, відповідно до своїх амбіцій.

Проте, кожному з нас варто пам’ятати, що у статті 5-й Конституції України чітко прописано, що «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катування у 21-му столітті: Дніпро виступає проти тортур.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,