Війна поруч: фотограф та капелан розповіли, як працювали на передовій

8 листопада в Києві у Будинку кіно відкрилася ХХІ Міжнародна фотовиставка “Велич простоти” від всеукраїнської газети “День”. Переможцями виставки стали і наші земляки – фотохудожник Сергій Дівєєв та Наталія Гейман. Героєм переможних світлин став капелан Дмитро Поворотний, який разом с майстром фотографії Сергієм Дівєєвим і завітали до пресцентру “Відкритого“.

otch

Тема війни та релігії активно обговорюється у медіапросторі. Як донести правду про бойові дії, життя пересічних громадян на лінії зіткнення, та чи можна на війні залишатись атеїстом? Про це і багато іншого говорять світлини ХХІ Міжнародної фотовиставки газети “День”.

“Всі фото, які робляться на війні або під час похорону військових, залишають слід в душі, ранять до глибини і не забуваються. Хоча вони вкрай важливі, бо показують реалії нашого життя. Є такі фото, на яких не зображені бойові дії, але вони цілком передають настрій війни”, – як зазначає фотохудожник Сергій Дівєєв.

Капелан Дмитро Поворотний вважає, що на війні атеїстів не буває, і все, що відбувається з людьми у зоні бойових дій, має бути відображене і донесене до кожної людини. Адже це та правда життя, яку приховувати не варто, а навпаки, потрібно висвітлювати грамотно та доступно.

Фото – це мить, яку помічає художник та зупиняє, щоб передати її іншим, щоб майбутнє наповнювалось фактами сьогодення.  У своїх світлинах Сергій прагне показати реалії війни, донести її правду так, щоб люди навчились критично мислити.

“І це дуже чесна робота – висвітлювати всю повноту життя військових. Бо на фронті вони максимально відкриті та щирі. Вони там справжні”, – наголосив капелан Дмитро Поворотний.

Теги: