Війна, яку так і не оголосили: як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз

П’ять років тому, 26 лютого почалася війна України та Росії. Сьогодні до річниці події у прес-центрі Відкритого учасники ООС розповіли про початок збройного конфлікту та теперішню ситуацію на передовій. 

Збройний конфлікт на сході країни триває п’ять років. За цей час вже загинули тисячі бійців, та війна і не думає завершуватися. Як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз — пам’ятають бійці ООС. Кажуть, складно достовірно відповісти на питання, коли та з чого саме почалось протистояння, але точно впевнені: війни можна було уникнути, давши відсіч у Криму.

Війна, яку так і не оголосили: як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз - рис. 1

«Захват пошел не сразу, вспомните эти пируэты вооруженных вертолетов над Крымом. Кто-то говорит, что русские ждали провокаций, но это была проверка наших сил. Если бы мы жестко среагировали, неизвестно, как бы оно было. Но мы промолчали. Они же и потом признавались: для них было шоком, что мы отдали им Крым бескровно», — зазначив боєць ООС Владислав Сологуб.

Війна, яку так і не оголосили: як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз - рис. 2

За минулі п’ять років змінилося багато чого: і ситуація на передовій, і самі бійці. Ніхто не повернувся з війни таким, яким він на неї йшов. Бійці кажуть: постійні бої на передовій навчають цінувати кожну дрібницю.

«Я кардинально не змінився, змінилося ставлення до важливого в цьому житті. Змінилися головні ідеї життя, бо зрозумів цінність людини, яка поруч. Виявилось, що дуже важливо, щоб поруч були Люди з великої літери, які можуть віддати тобі від шкарпеток і до свого життя», — поділився боєць ООС Андрій Сарвіра

Війна, яку так і не оголосили: як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз - рис. 3

Не дивлячись на тривалість боїв на сході, до рішення проблеми так і не вдалося дійти. До того ж бійцці впевнені, що повністю розв’язати збройний конфлікт можна буде лише воєнним шляхом. Наголошують, що розмовляти з агресорами немає сенсу, адже вони самі не зацікавлені в становленні миру.

Нагадаємо, у Дніпрі презентували одразу кілька книжок від ветеранів АТО

Теги: