Волонтери святкують свій день

Про те, як живуть волонтери Дніпра і що вони думають про свою роботу, говорили з небайдужими добродійниками в пресцентрі каналу «Відкритий».

5 грудня у світі відзначають міжнародний День волонтера — International Volunteer Day. Єдина країна у світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня — це Україна.
Волонтерство стосується не тільки військових. Проте в нашій країні, останні шість років, воно проявляється найактивніше.

«Війна зробила волонтером кожну другу людину в Україні. Хоча останнім часом військові забезпечені майже всім необхідним, незакритих питань залишається достатньо. Це і запчастини, і приціли. Але основне, чого не вистачає в армії — увага зі сторони цивільних», — говорить військовослужбовиця та волонтерка Даша Андрусенко-Якотюк.

Дуже часто волонтери ризикують життям. І не тільки у зоні бойових дій. Це й емоційне вигорання, і онкозахворювання. Тому сподіваються від держави хоч мінімальної підтримки або компенсації медичного обстеження.

«Смертність серед волонтерів вражає. Адже людський фактор ніхто не скасовував. Допомагаючи тваринам, хворим дітям або військовим — ми все пропускаємо крізь себе,» — зазначає волонтерка Оксана Чалова.

Відвідуючи військових на передовій, волонтери занурюються у їх життя. Спостерігають цікаві випадки.

«Одного разу, у 2015- му році, коли ми з отцем Дмитром були у Мар’їнці, до нас підійшов дорослий воїн, та попросив його охрестити. Я був свідком того таїнства і мене це неймовірно вразило. Тоді я точно зрозумів, що на війні атеїстів нема», — розповідає Олег Тютюнник.

vol

Часто звучать заяви про надання волонтерам УБД (учасник бойових дій). Точаться дискусії. Чи потрібно це робити, адже люди бувають на передовій, ризикують життям.

«Не варто прирівнювати нас до бійців. Хоча ми  так само причетні до війни. Проте ми приїхали та поїхали, а військові постійно знаходяться у стані стресу. Але якусь відзнаку чи подяку від суспільства та держави хотілося б отримати», — наголосив волонтер Олег Тютюнник.

Вітаючи в цей день усіх волонтерів, хочеться побажати міцного здоров’я та частіше думати про себе!

Теги: