Вступ абітурієнтів із окупованих територій в українські виші: поради фахівців із Дніпра
29 квітня 2021 року затверджений новий Порядок прийому абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до закладів вищої або фахової передвищої освіти. Це дозволить у повній мірі реалізувати право на освіту дітей із Криму, Донецької та Луганської областей.
У пресцентрі Відкритого про це розповіли програмна директорка ГО «Правозахисна група «СIЧ» Наталія Кожина та юристка Віталія Серебрянська.
7 червня цього року розпочнуть роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», які допомагатимуть вступникам із Криму, Донецької та Луганської областей. Абітурієнти можуть звернутися до них, у тому числі електронною поштою, за консультацією. Працівники центру допоможуть в оформленні необхідних документів для проходження державної підсумкової атестації з української мови та історії України.
«Зрозуміло, що документи про освіту, які видані на непідконтрольній території, Україна не визнає. А після проходження атестації, абітурієнти можуть отримати документи державного зразка і переходити, безпосередньо, до вступної кампанії – подавати документи на зарахування», — пояснює Наталія Кожина.
Раніше перелік вищих закладів освіти був обмежений. Зараз же він розширився, тож абітурієнти з ТОТ отримують більше можливостей для здобуття освіти в Україні. Проте важливо більше увагу приділяти вивченню власних прав. Про це Віталія Серебрянська говорить не тільки як юристка, а і як колишня абітурієнтка з окупованої території.
«Якщо ви вступили на контрактне навчання, можете скористатися своїм правом на безкоштовне отримання освіти і перевестися на бюджет. Для цього необхідно звернутися до адміністрації вашого ВНЗ з письмовою заявою у двох екземплярах для замовлення додаткового бюджетного місця для ВПО. Окрім цього ви маєте право на отримання щомісячної адресної допомоги для оплати проживання або комунальних послуг. А щоб отримати соціальну стипендію, необхідно звернутися до вашого навчального закладу з заявою про призначення соцстипендії (додати копії паспорту, ІНН, свідоцтва про народження, довідку про взяття на облік ВПО та студентського квитка)», — розповідає Віталія.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: На Дніпропетровщині приватизують держмайно | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: абитуриенты, вузы, новости Днепра, переселенцы