Як на Дніпропетровщині пройде вступна кампанія 2020 в умовах епідемії коронавірусу?

Виші Дніпра та області розпочали прийом документів від випускників шкіл. У зв`язку з пандемією коронавірусу вступна кампанія 2020 року змістилася з липня на серпень. Які особливості зарахування чекають на майбутніх абітурієнтів і коли вони вийдуть на навчання? На ці та інші питання відповіли у пресцентрі «Відкритого» Микола Кравченко і Сергій Кобернюк.

Сьогодні на Дніпропетровщині функціонує 22 заклади вищої освіти. Серед них 13 університетів, 6 академій та 3 інститути. З 1 серпня, початку реєстрації електронних кабінетів, 111 тисяч випускників шкіл з усієї України стали у ряди майбутніх абітурієнтів.

«Дніпропетровська область увійшла до трійки лідерів найпопулярніших місць навчання. Пальма першості, як і не дивно, –  у міста Київ. На другому місці – Львівська область. Для нас це привід для гордості», — розповідає заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Дніпропетровської ОДА Микола Кравченко.

Як на Дніпропетровщині пройде вступна кампанія 2020 в умовах епідемії коронавірусу? - рис. 1

Подача документів та електронних заяв для майбутніх бакалаврів триватиме з 13 по 22 серпня. До цього ж числа продовжиться і реєстрація електронних кабінетів.

Що потрібно знати:

  1. На міста державного та регіонального замовлення можна подати до 5 заяв.
  2. На контракт – кількість заяв не обмежена.
  3. Відповідно до 5 заяв визначається пріоритетність: перша заява – найвищий пріоритет і, відповідно, 5 заява – найнижчий.
  4. Під час електронної заяви необхідно заповнити наступні пункти: адреса електронного кабінету (пошти); телефони; номер, пін-код і серія сертифікату ЗНО за 2017-2020 роки (ОКРІМ іноземної мови, де дійсними є сертифікати 2018-2020рр.); копія атестату про повну загальну середню освіту; додаток до атестату; середній бал за 12-бальною системою.
  5. Після подачі заяви – зміна в документах неможлива.
  6. Для вступу на магістратуру приймаються сертифікати ЗНО тільки 2020 року.
  7. Для вступників на заочну форму навчання терміни подачі документів не є такими регламентованим. ВНЗ будуть приймати їх у декілька сесій.

Більшість учнів подають заяви в електронній формі. Але є ряд вступників певної категорії (пільговики, іноземці і т.д), які мають право подавати документи особисто. Хоча Сергій Кобернюк, відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровського державного аграрно-економічного університету, запевняє, що батьки майбутніх студентів надають перевагу недистанційній подачі документів: упевненіше себе почувають, коли приїжджають до університету.

Як на Дніпропетровщині пройде вступна кампанія 2020 в умовах епідемії коронавірусу? - рис. 2

Питання, що хвилює всіх і кожного: коли ж почнеться навчання? За інформацією Міністерства освіти і науки України, старшокурсники підуть до універів традиційно 1 вересня. Першокурсникам та магістрам рекомендовано приступити до навчання з 15 вересня. Однак кожен виш самостійно встановить для них цю дату, відповідно до епідеміологічної ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  Іменна стипендія міського голови Дніпра: як її отримати і за які заслуги нагороджують молодь | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,