Як вступатимуть до вишів Дніпра абітурієнти з тимчасово окупованих територій

Вступна кампанія от-от розпочнеться. Абітурієнти з усієї країни готуються до вступу у виші. Які особливості цьогорічної вступної кампанії та як складатимуть іспити випускники шкіл з тимчасово окупованих територій, розповідали фахівці у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у вступну кампанію. Видача атестатів випускникам 11-х класів почнеться не раніше серпня. А значить і вступні іспити також відтерміновуються.

«ЗНО почнеться 25 червня з математики і закінчиться 17-го липня тестуванням з хімії.  Подача заяв до вишів починається з 13-го серпня, яка триватиме до 22-го серпня,» — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровської Політехніки Антон Кожевников. 

DSC 8895

Цього року абітурієнти можуть подавати до 5-ти заяв на бюджет і необмежено на контракт. Терміни прийому заяв на заочну, вечірню та дистанційнуформи навчання встановлюється кожним навчальним закладом і вказується в Правилах прийому 2020 на навчальний заклад.

«Наказ про зарахування у всіх вишах відбудеться 5-го вересня, а навчання розпочнеться у Дніпровській Політехніці з 1 жовтня.  Що стосується вступників з окупованих територій, то вони можуть вступати в будь-який із цих 77 закладів без складання ЗНО.  А вступники із території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити. При чому, ми не приймаємо документів, виданих окупаційною владою Криму та Донбасу. Вони не є дійсними,» — говорить Антон Кожевников. 

Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій, передбачені законодавством, не зазнають змін. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть працювати в кожному закладі, де минулого року працював хоча б один із них. Додатково у 2020 році центри також працюватимуть у деяких закладах Львова, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода та Рівного.

DSC 8893

«Наразі існує велика проблема для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які не можуть особисто подати документи на вступ до вишів України. Командування ООС надає перепустки для перетину кордону з окупованих територій. Проте, навчання в Україні не є підставою для видачі такого пропуску. Сподіваємося, що це буде враховано владою, та випускники зможуть безперешкодно їхати на навчання. Крім того, велика кільсті документів, які потрібно зібрати школярам Криму та Донбасу, зменшують кількість потенційних студентів в Україні. Завдяки роботі центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» ця ситауція трохи рухається у позитивному напрямку,» — зазначає юристка Правозахисної групи СІЧ Віталіна Серебрянська. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як репетитори Дніпра готували випускників до ЗНО 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

 

Теги: ,