Як діти з аутизмом отримують освіту в Дніпрі  

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. У Дніпрі діти з таким діагнозом віднедавна можуть навчатися в загальноосвітніх школах, а не індивідуально. Батьки кажуть, що це велика перемога для них.

Детальніше про це розповіли в пресцентрі Відкритого голова громадської організації «Особливе дитинство» Світлана Мігульова та директорка «Навчально-виховного об’єднання №28» Ніла Ломако.

Сьогодні весь світ говорить про «людей дощу». Так називають тих, хто має діагноз аутизм. Зрозуміти, що дитина народилася з такою хворобою одразу не можливо. Деякі дізнаються про наявність вади після трьох років. І це одна з найбільших проблем, тому що покращити стан таких діток можна саме до трирічного віку.

Світлана Мігульова – голова громадської організації «Особливе дитинство» і мама чотирнадцятирічного хлопчика з аутизмом. Вона розповідає: «Нам пощастило і ми дізналися про діагноз вчасно. Але є дуже багато історій і прикладів, коли лікарі просто заспокоювали батьків: «це нормально, всі хлопчики починають говорити пізніше», «скоро розбалакається сам» і так далі. Кидають від лікаря до лікаря і навіть не дають направлення до невропатолога».

Як діти з аутизмом отримують освіту в Дніпрі   - рис. 1

Однак Світлана задоволена та пишається системою інклюзивної освіти в нашому місті та області. Перебування в соціумі – найкраща можливість для реабілітації малечі. Уже зараз діти з аутизмом мають можливість ходити у загальноосвітні школи, навчатися у звичайних класах. А віднедавна у місті почала діяти нова соціальна послуга. Окрім асистента-вчителя з такими школярами працює і соціальний працівник, який допомагає пересуватися, вникати в освітній процес.

Навчально-виховне об’єднання №28 одне з небагатьох в Україні, де рівень інклюзивної освіти дуже високий. Директорка закладу Ніла Ломако ділиться: «Діти абсолютно нормально комунікують один з одним. Вони разом граються на перервах, спілкуються. Викладач-асистент завжди знаходиться поруч і допомагає. Ученик з аутизмом може реалізувати себе в будь-якій цікавій для нього справі, починаючи від математики, закінчуючи гончарним мистецтвом. Головне – займатися тим, що подобається. Хочу зазначити, що пишаємося одним нашим випускником, який став талановитим дніпровським художником. Головне, що про це говорять і ситуація помітно покращується».

Як діти з аутизмом отримують освіту в Дніпрі   - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Льготники вперед: в Украине обновили правила зачисления в детсады | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,