Як Дніпропетровщина вшановуватиме День пам’яті жертв Голодомору
Поминальна панахида, реквієм та традиційна акція «Засвіти свічку» – на Дніпропетровщині відбудуться жалобні заходи в День пам’яті жертв Голодомору. Його відзначають щороку в четверту суботу листопада. Про трагічні події 1932-33 років розповіли голова Дніпропетровської обласної організації «Національна спілка краєзнавців України» Ігор Кочергін та голова обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга у пресцентрі каналу «Відкритий»
Голодомор — чорна сторінка в історії України. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії. Такою була політика тоталітарного режиму.
«Одним з регіонів, який постраждав найбільше від Голодомору, була Дніпропетровщина. За неофіційними даними, тут від Голодомору померло близько 400 тисяч жителів. Повністю вимерли мешканці села Гаврилівка Межівського району. Чорні дошки, якими були оточені села нашої області, свідчать саме про штучно створений геноцид проти українців», — говорить Ігор Кочергін.
Довгий час про Голодомор не говорили назагал. Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено на державному рівні 28 листопада 2006 року.
«Голодом вбивали не просто селян. Вбивали інтелігенцію, культуру та духовність нашого народу. Ця війна проти українців почалася задовго до 1932 року. Вона бере свій початок ще за козацької доби. І досі в наших людях простежується відбиток закладеної меншовартості та рабства, яке вбивала в нас радянська влада», — зазначає Іван Дремлюга.
23-го листопада о 16:00 буде оголошена всеукраїнська хвилина мовчання – так вшанують пам’яті жертв голодоморів. Також проведуть загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». Долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні зможе кожен бажаючий.
Теги: