Як дотримуються права виборців в Дніпропетровській області | Відкритий

Як дотримуються права виборців в Дніпропетровській області

В березні 2019 року Україну очікують вибори президента, а в жовтні — депутатів Верховної Ради 9-го скликання. Про те, як дотримуються права виборців, а також про рівень агітаційної активності, розповіли під час прес-конференції у медіа-центрі телеканалу «Відкритий» Вадим Головченко, регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області і Олена Чернецька, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Дніпропетровській області.

https://www.youtube.com/watch?v=3UeWueplDa8

За словами Вадима Головченка, в нашому регіоні спостерігається велика активність виборців, а також активна агітаційна діяльність кандидатів.

«Із 44 зареєстрованих кандидатів на посаду Президента України, 8 є вихідцями з Дніпра і Дніпропетровської області. Зокрема, це Юлія Тимошенко, Олександр Вілкул, Володимир Зеленський тощо», — каже Вадим Головченко.


Вже були зафіксовані порушення, зокрема до поліції та інших правоохоронних органів було подано 75 заяв з цього приводу. Слід зазначити, що жоден з 8-ми кандидатів ще не зареєстрував свою довірену особу на виборах, а штаби кандидатів часто-густо використовують соціологічні кампанії для проведення агітації серед населення на користь тієї чи іншої особи.


Олена Чернецька розповіла про роботу омбудсмена із захисту виборчих прав, а також дала рекомендації переселенцям з тимчасово окупованих територій України щодо голосування на виборах.


«Посада громадського омбудсмена була створена на початку 2019 року. Цей проект впроваджується в усіх областях України. Основними моїми повноваженнями є проведення просвітницької роботи з населенням, надання юридичних консультацій громадянам, а також співпраця з правоохоронними органами. Переселенцям з окупованих районів Донецької і Луганської областей та Криму я рекомендую звернутися до Державного реєстру виборців України і подати заяву про зміну місця голосування. Це треба зробити до 22-го лютого», — роз’яснює Олена Чернецька.

Нагадаємо, 14 депутатів міської ради Дніпра можуть втратити свої мандати через прогули.

Теги:

Оцените этот материал: