Як отримати інклюзивне навчання для своєї дитини у Дніпрі?

Чисельність дітей з особливостями розвитку у Дніпрі стрімко зростає: відкрито 313 інклюзивних класів. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла завідувачка сектору загальної середньої освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Оксана Олешко.

«Нажаль, кожного року чисельність дітей з особливостями розвитку стрімко  зростає. Минулого року у закладах загальної середньої освіти навчалось 293 дитини з особливими освітніми потребами. Цьогоріч чисельність зросла до 404 дітей, і для них відкрито 313 інклюзивних класів.

Відповідно до Закону України «Про Освіту» батьки мають право обирати будь який заклад освіти для своєї дитини: заклад загальної середньої освіти, спеціальну школу або реабілітаційний центр. Якщо батьки дитини з особливими освітніми потребами надають заяву та потрібні документи директору закладу освіти, директор організовує інклюзивне навчання. Відмовити ніхто не має юридичного права.

Для визначення особливих освітніх потреб дитини,  батькам необхідно звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів у Дніпрі, де фахівці проведуть комплексну оцінку розвитку дитини.

«Така оцінка проводиться за п’ятьма напрямами для визначення, чи є у дитини особливі освітні потреби, чи потребує вона супроводу з боку асистента вчителя чи вихователя і які саме спеціальні заняття необхідні для неї», – повідомила Оксана Олешко.

Також говорили про важливість інклюзивної освіти для дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:«ЄМалятко»: Як отримати допомогу на дитину у Дніпрі, ще не виписавшись із роддому?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,