Як посіємо, так і пожнемо: як проходить посівна на Дніпропетровщині | Відкритий

Як посіємо, так і пожнемо: як проходить посівна на Дніпропетровщині

Про посівну 2020 року  говорили у пресцентрі каналу “Відкритий” з директором інституту зернових культур Владиславом Черечелем. 

Карантин посівній не завадив. Це вже переконливе твердження. Дніпропетровщина розпочала сільхоз роботи місяць тому.

“Клімат дещо скорегував роботу аграріїв, тому вони  вже давно знаходяться в полі. Йде інтенсивний посів ранніх зернових культур. Вже засіяно приблизно 50 %  всіх прогнозованих площ. Практично на 100% підживлено озимі”, – розповідає Владислав Черчель. 

Озимі культури знаходяться в задовільному і хорошому стані. Як зазначають фахівці, по області у нас тільки 5% слабких полів. Дещо гірша ситуація по ріпаку. Але вцілому, Дніпропетровщина виходить на досить непогані показники по посівній 2020 року.

“Не засіяні поля поки що курурудзою і соняшником. Але це пов’язано з погодними умовами. Традиційно ці культури засівають не раніше 15 квітня та за температури не нижче +5 +10 градусів вночі,” – говорить Владислав Черчель. 

Аграрії відзначають, що карантинні заходи не вплинули особливо на їхню роботу. Адже компанії, які постачають добрива для полів, працюють безконтактно. І нічого не заважає робітникам виходити в поле.

Теги:

Оцените этот материал: