Як протистояти маніпулюванню свідомістю під час передвиборчої кампанії?

Гнівні пости у соціальних мережах, скандали у родині, психічне виснаження та агресія. Все це — ознаки психологічного неврівноваження. За останні 4 тижні українці страждають від передвиборної кампанії та чорного піару кандидатів. Психологи та соціологи застерігають, без контролю над собою ситуація може ще погіршитися. Як протистояти маніпулюванню свідомістю під час передвиборчої кампанії? Про це розповіли експерти на прес-конференції Відкритого.

Як протистояти маніпулюванню свідомістю під час передвиборчої кампанії? - рис. 1

В зоні ризику дуже емоційні люди, та ті, у кого проблеми з психічним здоров’ям.

Головні поради психолога, як справитися з натиском політичних новин на себе:

Перше – це усвідомити, наскільки впливають на вас новини та зменшити їх перегляд в рази. Друге — пам’ятати, що треба піклуватися про себе. Більше гуляйте на природі, дихайте повітрям, слухайте ніжну музику. Адже у всіх одна мета — це щасливе майбутнє нашої країни.

Основні признаки психічного виснаження під час передвиборчої кампанії:

  • якщо не можете втриматися від дискусій у соціальних мережах
  • якщо думаєте, що країна на межі знищення
  • якщо сваритесь з родичами
  • якщо відчуваєте всепоглинаючий страх, що життя стане страшним.

«Не варто орієнтуватися на результати того чи іншого соціологічного опитування при здійсненні свого вибору. Це пряма маніпуляція. І вибір людини має бути усвідомленим і більш раціональним. Подивіться і перечитайте ще раз Конституцію, це вам допоможе», — порадила соціолог Анна Колохина.

Таке Україна вже переживала у 2005 році.

Маніпуляційні техніки від політтехнологів:

  • Драматизація виборчого процесу
  • Фальшива дилема

«Треба контролювати кількість переглядів новин. Зараз люди перебувають у такому стані, що вже не можуть не дивитися новини. Так, вони розуміють, що це емоціно спустошує і виснажує, але знову і знову відкривають їх. Це те, що відбирає наші внутрішні ресурси і не є для нас корисним. Обов’язкове фізичне навантаження, прогулянки на природі, і силою волі змушувати себе відгородитися від усього негативного», — розповідає психолог Ольга Тимошенко.

Раніше ми розповідали, як побороти сонливість вранці.

Теги: