Як ветеранам АТО отримати медичну допомогу та юридичну підтримку

Вже шостий рік в Україні йде війна. Постраждалих внаслідок збройного конфлікту стає дедалі більше. Поранені військові, переселенці — всі вони потребують всебічної допомоги та підтримки. Що потрібно знати людям, які постраждали від війни, розказали у пресцентрі «Відкритого»  юристи ГО «Правозахисної групи «СІЧ». 

Держава створює передумови для надання соціальних послуг і пільг, правового захисту ветеранів та цивільних, які постраждали внаслідок війни на Донбасі. Гарантії є, але чи завжди вони виконуються?

«Влітку ми зробили опитування серед учасників АТО/ООС та ВПО, і виявилося, що кожен з них має хронічні захворювання, спричинені військовими діями. А також потребує медичної допомоги. Якщо для ветеранів передбачена реабілітація, то для цивільних осіб поки такої пільги не має», — говорить правозахисниця Наталя Кожина. 

Саме тому більш ефективними є громадські організації, які знаходять способи реалізації соціальних програм, юридичного супроводу та допомогу у медичному обслуговуванні. Проте юристи зазначають, що кожен з тих, хто постраждав у війні, має дбати про свої інтереси і звертатися по допомогу до місцевої влади.

«Військові, цивільні повинні чітко розуміти, що місцеве самоврядування зобов’язане надавати всіляку допомогу та підтримку. Якщо ж після першого звернення реакції не було, звертайтеся ще й ще. Бо у місцевих бюджетах закладаються кошти для соціальної допомоги», — зазначив юрист «Правозахисної груп  «СІЧ» Володимир Плетенко.  

Як ветеранам АТО отримати медичну допомогу та юридичну підтримку - рис. 1

«Ми не можемо замінити  державу, але надаємо юридичну допомогу бійцям АТО/ООС, вимушеним переселенцям, ведемо правове просвітництво. Щоб люди знали не тільки свої обов’язки, а права», — говорить юрист  «СІЧ» Володимир Плетенко.  

Наразі громадські діячі започаткували проєкт, який спрямований на юридичну підтримку учасників ООС та членів їхніх сімей,  осіб, що постраждали від збройного конфлікту. Цей проєкт буде реалізований в межах програми ООН за фінансової підтримки уряду Нідерландів. Він передбачає виїзні консультації, інформаційні сесії: правозахисники відвідають віддалені куточки Дніпропетровщини.

Теги: