Як вплинула криза на вартість освіти для абітурієнтів у Дніпрі

Всесвітня економічна криза та пандемія вплинули на життя людей. Не оминуло і освіту. Через зростання показників захворюваності, уряд скасував пробне ЗНО. Відповідно строки вступної кампанії наразі теж опинилися в підвішеному стані. Як криза відбилася на вартості та доступності вищої освіти, розповідлали освітяни в пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Обставини, в яких освітяни працюють з березня стали випробуванням, як для учнів, так і для викладачів. Онлайн режим рятує ситуацію, проте, коли приходить час  складати іспити або ЗНО, тут система освіти вимагає більшого — особистої присутності.

«Зараз розпочалася вже сесія для студентів. Відбувається вона також в онлайн режимі. Але з урахуванням всіх технологій, які б вони сучасні не були, майже не можливо оцінити рівень знань студента повноцінно. Державна атестація проходить відповідно до рекомендацій міністертва освіти України. Як онлайн так і офлайн. Студенти проходять температурний скринінг, дотримуються маскового режиму, вдягають рукавички. В аудиторії під час складання іспитів знаходиться не більше 10 осіб,» — розповідає проректор з навчальної роботи університету митної спарви та фінансів Євген Гармаш. 

Як вплинула криза на вартість освіти для абітурієнтів у Дніпрі - рис. 1

Відтермінування ЗНО плинуло і на вступну кампанію. Деякі країни, через ситуацію з коронавірусом, взагалі відмінили підсумкові вступні чи випускні тести. Наразі, в Україні про це не йдеться. Але, освітяни готові і до такого розвитку подій.

«Якщо, раптом, так станеться, то певно, ми будемо приймати абітурієнтів, як раніше. На основі результатів іспитів, які проводяться безпосередньо у виші. Хоча поки що про це мова не йде,» — сказав Євген Гармаш.

Економічна криза, яка не оминула і Україну, диктує свої умови для підвищення цін. Ціни на здобуття вищої освіти полізли вгору. Наразі, це вже недешеве запдоволення.

«Пандемія, економічна криза, збіглися парадоксальним чином, із запровадженням в цьому навчальному році так званої індикативної вартості. По більшості спеціальностей, це приведе до підвищення цін на здобуття вищої освіти. Подекукди сутєєве підвищення. Зростання по деяким вишам Дніпра буде від 30 до 80%,» — сказав ректор університету митної справи та фінансів Дмитро Бочаров. 

Щороку вищі навчальні заклади індексували вартість своїх послуг на рівень інфляції.  І це була виважена економічна політика. Виші робили м’який перехід до підвищення ціни на навчання. Проте, цього року, стрімке підняття вартості навчання, може призвести до того, що студенти поїдуть вчитися за кордон, де навчання доступніше. Або університети елементарно не дорахуються талановитої молоді, яка взагалі не вступатиме», — сказала декан факультету економіки та міжнародних відносин Вікторія Даценко.

Нагадаємо, що держава підтримує бюджетним коштом найбільш затребувані технічні спеціальності. І 20-30% абітурієнтів можуть  вступити на бюджетній основі до вишу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Теперь дистанционно: в Днепре определились, где и как проведут пробное ЗНО 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,