Які документи взяти з собою на дільницю, та чому не варто робити селфі з виборчим бюлетенем

Що не можна робити на виборчій дільниці, та які покарання чекають на порушників. В прес-центрі «Відкритого» про це розповіла Анастасія Юхименко, головний спеціаліст Третього дніпропетровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги.

Які документи взяти з собою на дільницю, та чому не варто робити селфі з виборчим бюлетенем - рис. 1

Українцям, які змінили паспорт-книжку на айді-картку, на дільницю Анастасія Юхименко, головний спеціаліст Третього дніпропетровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, радить взяти з собою додаток, в якому вказане місце реєстрації. Без цього виборчий бюлетень громадянину можуть не видати.

На дільниці виборцям заборонено знімати на фото та відео виборчий бюлетень або передавати його третім особам. Не можна запрошувати до кабінок третіх осіб.

Також виборець має пам’ятати, що за підкуп під час голосування покарання нестиме не тільки особа, яка дала гроші, а й та, яка ці гроші взяла.

Анастасія Юхименко нагадує, що за порушення виборчого законодавства передбачена кримінальна відповідальність від штрафу до позбавлення волі. Покарання залежить від тяжкості скоєного злочину.

Теги: