Які тварини знаходяться під загрозою зникнення

22 травня — Міжнародний день біологічного різноманіття. До цього дня у прес-центрі Відкритого зоолог, засновник «Трогательного зоопарка» Євген Буяновер та природознавець Наталя Самаріна показали тварин, які вважаються зникаючими.

Через людську діяльність страждає навколишнє середовище, від якого залежить життя тварин. До Міжнародного дня біологічного різноманіття зоологи обговорили тему антропогенного чинника, бо зараз є величезна кількість викидів в річки, вирубуються ліси, а тому — тваринам немає де жити.

Які тварини знаходяться під загрозою зникнення - рис. 1

«Не тільки в Україні, але й в усьому світі спостерігається така тенденція, що зникають не тільки види, але й цілі екосистеми. Під загрозою перебувають окремі популяції тварин. Найбільшу небезпеку для життя мають тварини тропічних регіонів, де на одному квадратному метрі можуть жити десятки видів  тварин. Ми знаємо, що у нас в Україні існують види, які називаються індеміки — це тварини, які мають вузький ареал, тобто вони мешкають на одній території, а більше ніде не зустрічаються.  Якщо з якоїсь причини відбудеться якийсь екологічний викид на цю територію, то тваринам не буде де жити, а в інших місцях вони просто не зможуть існувати. Це скорпіони, саламандри, унікальні безногі ящірки та інші види амфібій», — розповів Євген Буяновер.

На Дніпропетровщині під загрозою перебувають сова сплюшка, сокіл боривітер, амфібія звичайна та лускокрилі. У зв’язку із негативними факторами: забудовами та вирубкою лісів можуть зникнути в природі окремі види тварин, які можна відновити тільки за допомогою штучних популяцій.

«Екологія страждає: гинуть і черепахи, тому що потрапляють в рибальські сітки, п’ють воду, в якій пакети і сміття. Від цього шлунок засмічується, і черепахи гинуть. Також дуже чутливі до навколишнього середовища амфібії. Через свою будову тіла, шкірне дихання і харчування, воду вони вбирають шкірою, а отже і хімікати вбирають в себе. І всі ці фактори призводять до того, що їх кількість стрімко скорочується», — зазначила Наталя Самаріна.

Також експерти звернулися до всіх небайдужих людей з проханням зберегти навколишній світ, тому що це не тільки наш будинок, але і будинок для тварин — братів менших.

Які тварини знаходяться під загрозою зникнення - рис. 2

Які тварини знаходяться під загрозою зникнення - рис. 3

Які тварини знаходяться під загрозою зникнення - рис. 4

Які тварини знаходяться під загрозою зникнення - рис. 5

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яка небезпека чекає українців на природі весною.

Теги: