Які загрози діяльності журналістів існують у Дніпрі | Відкритий

Які загрози діяльності журналістів існують у Дніпрі

Про погрози та перешкоджання журналістській діяльності у Дніпрі у прес-центрі Відкритого розповіли:

  • Олександр Колодченко – координатор Громадського сектору
  • Яніна Лонська – правозахисниця
  • Костянтин Писаревський – автор та ведучий «Контрверсій Дніпра»

Чи є в Україні гарантоване конституційне право на свободу слова та право займатися журналістикою чи громадською діяльністю? Чи є перешкоджання діяльності журналіста злочином?

«Зараз головним для Контрверсій Дніпра залишаються незалежні журналістські розслідування. Це антикорупційна, антирейдерська діяльність та висвітлювання цих проблем. Саме тому ми, мабуть, комусь не подобаємося. Тому трапився отакий інцидент: у нас є своє приміщення, до якого намагалися проникнути невідомі. Там пошкодили двері, вікна, пробили дах», — розповів Костянтин Писаревський.

Для неприбуткової організації такий випадок — це величезний удар і збитки. Проте поліція спочатку не визнала такі події загрозою діяльності журналістів.

«Я правозахисниця, працюю з людьми, слідкую за тенденціями по місту та області. Зазвичай, навіть самі журналісти мало звертають увагу на статті, що гарантують журналісту право на його діяльність. Я вважаю, що це неправильно, потрібно звертатися за допомогою до правоохоронців, до влади, робити на цьому акцент»,  наголосила Яніна Лонська.

Теги:

Оцените этот материал: