За зруйноване житло на Донбасі дають сміхотворну суму: де проконсультуватися з цього питання у Дніпрі

Переселенці з Донбасу, які тимчасово мешкають у Дніпрі, намагаються отримати компенсацію за зруйноване житло. Про юридичні аспекти та проблемні моменти в цьому питанні розповіли у пресцентрі Відкритого переселенка Наталя Некрасова та юристка громадської організації «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко.

Двоповерховий будинок переселенки Наталі Некрасової та її родини з селища Піски було зруйновано внаслідок воєнних дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації. Найбільшої шкоди він зазнав під час боїв за  Донецький аеропорт. Сьогодні жінка навіть не може подивитися та дізнатися у якому стані знаходиться її дім.

«Раніше, як мені відомо, мешканці нашого міста намагалися домогтися якоїсь грошової компенсації: вони фіксували на фото свої зруйновані будинки. Але до вересня цього року нашою державою не було передбачено жодних виплат і люди залишалися ні з чим. А сьогодні повернутися в Піски неможливо. Це селище з повністю зруйнованою інфраструктурою. Оцінити на яку суму зруйноване моє майно, відповідно, теж не можна», — розповідає Наталя Некрасова.

За зруйноване житло на Донбасі дають сміхотворну суму: де проконсультуватися з цього питання у Дніпрі - рис. 1

З 2 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок, який передбачає отримання компенсацій за зруйноване нерухоме майно. У держбюджеті-2020 на ці цілі передбачено 20 млн гривень. Максимальна сума, яку можуть отримати переселенці – 300 тисяч гривень. Юристи та самі постраждалі впевнені, що така цифра є сміхотворною, враховуючи кількість отриманих збитків.

«Компенсацію за законом можуть отримати тільки ті, хто залишилися проживати в межах населеного пункту, тобто нікуди не виїхали. Це дискримінує громадян, які не мали де лишатись, адже житло зруйноване або перебувати на місці було небезпечним для життя. Переселенці, які зараз проживають у нашому місті можуть звернутися за консультацією до «Правозахисної групи «СІЧ». Сьогодні ми намагаємося допомгти постраждалим у вирішенні всіх проблем у цьому питанні», — коментує Ксенія Онищенко.

За зруйноване житло на Донбасі дають сміхотворну суму: де проконсультуватися з цього питання у Дніпрі - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре презентовали мобильное приложение для людей с нарушениями зрения | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,