Завдяки карантину бібліотека Дніпра стала більш модернізованою

Стрім з українськими письменниками сучасності, фестиваль вітчизняного кіно та перенесення книг в електронний формат – такі заходи влаштовують у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. Свєтлова. Її директорка Ольга Матюхіна та дніпровська письменниця Еліна Заржицька розповіли у пресцентрі Відкритого, як карантин вплинув на популярність читання та відвідування бібліотек.

Багато хто сприймає бібліотеки як звичні зали для читання, але це давно не так. Сьогодні це простір, де можна провести час з друзями за грою в настільні ігри чи переглядом кіно. Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді стала більш осучасненою та ближчою до своїх читачів. За це можна подякувати і карантинним заходам. Саме через дистанційні обмеження тут провели онлайн-стрім «Читай.UA», до якого приєдналося чимало відомих письменників сучасності, бібліотеки з багатьох українських міст і навіть представники української діаспори в Чехії та Болгарії.

«Ми говорили про проблеми читання, сучасної книги та популяризації цього питання. Брали участь у стрімі і видавці, бо без них поява книжки неможлива. До нас приєднався навіть президент Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» Олександр Афонін», — розповідає Ольга Матюхіна.

Завдяки карантину бібліотека Дніпра стала більш модернізованою - рис. 1

Бібліотека влаштувала власний кінофестиваль, на якому впродовж декількох тижнів пропонується переглянути відомі вітчизняні стрічки. Наступні покази заплановано на 21 та 28 жовтня. Окрім цього, бібліотекарі самі ініціювали створення електронних версій деяких книг. Зараз вони є у вільному доступі на сайті ДОБМ. Популяризація читання серед молоді 21 століття – справа не з легких. Тож бібліотеки намагаються спілкуватися зі своїми читачами однією мовою – мовою Інтернету. Ольга Матюхіна зазначає, що пильну увагу вони приділяють молодим батькам, які несуть відповідальність за пристрасть до читання своїх дітей.

«Я, як дитяча письменниця, можу сказати, що сьогодні існує величезна різноманітність українських книг: і жанрова, і тематична. Зокрема, ми нещодавно зробили збірку «Мені тринадцятий минало». Вона розказує про дитячі роки Тараса Шевченка. До її створення приєдналися автори зі всієї країни. У збірці є малюнки дітей з діаспори в Чехії. Книга показує, що колись видатний Кобзар теж був звичайним хлопчиком», — коментує Еліна Заржицька.

Завдяки карантину бібліотека Дніпра стала більш модернізованою - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине школы и детские сады не будут отправлять на карантин, – Бабак | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,