Завершення передвиборчої кампанії: як уникнути маніпуляцій

Трохи менше, аніж за два тижні в Україні відбудуться президентські вибори. У прес-центрі Відкритого нагадали, як політична агітація впливає та свідомість виборців, та розповіли, як їй протидіяти. 

Експерти кажуть: однією з найбільш розповсюджених передвиборчих маніпуляцій є так звані соціологічні дослідження. Більшість з них базується не на правдивій інформації, а на бажанні  агітаторів переконати виборців, що це дійсно так. Тож, соціолог Дніпровського центру соціологічних досліджень Анна Колохіна застерігає: не орієнтуватися на більшість і завжди пам’ятати про власну думку. «Ті дослідження, які транслюються в ЗМІ, носять ознаки замовності та маніпулятивності, оскільки вони виконуються компаніями, які виникли або безпосередньо під час виборчої кампанії, або так званими «псевдо-соціологічними» компаніями», – зауважує соціолог.

Завершення передвиборчої кампанії: як уникнути маніпуляцій - рис. 1

Експерти також зазначають: існує безліч технік, аби протистояти маніпуляціям, та люди самі не хочуть нічого для цього робити. Для того, аби не потрапити під вплив передвиборчих маніпуляцій, потрібно завжди перевіряти відомості у першоджерелах. Також не варто вірити інформації з маловідомих джерел, адже саме вони найчастіше поширюють фейкову інформацію.

Нагадаємо, до Дніпра завітав перший президент Україні Леонід Кравчук.

Теги: