Червоний Хрест оприлюднив дані за кількістю зниклих безвісти з Дніпропетровської області

Про захист прав та підтримку родичів зниклих безвісти на Донбасі сьогодні у прес-центрі Відкритого розповіли представники громадських організацій Дніпра.

«Вже шостий рік триває збройний конфлікт на Сході України. Лише в липні 2018 року нарешті прийнято Закон України Про правовий статус осіб, зниклих безвісти. На його прийнятті також наполягала парламентська асамблея Ради Європи. За різними даними по Україні 1000-1500 осіб мають статус зниклих безвісти. Тепер, завдяки закону, ми маємо чітко визначену категорію родичів, окреслені їх права і головне право – знати, що сталося з їх рідним. Запропоновано створити комісію, яка б займалася саме пошуком зниклих безвісти та координувала ці дії. До складу комісії планується приєднати не лише Національну поліцію України, а й Генпрокуратуру, громадські організації, Міністерство оборони, офіс омбудсмена. Також запропоновано вести реєстр зниклих осіб», — розповідає координаторка громадської приймальні УГСПЛ при ГО «Правозахисна група «СІЧ» Наталя Кожина.

За словами експертки, комісію за рік так і не створено, тому що Кабінетом Міністрів не розроблено і не прийнято положення про її роботу. Крім того, не створені пошукові групи, а також єдиний реєстр, тож родичі зниклих поки що не відчувають змін. На цей час, окрім громадських організацій та Червоного Хреста, ніхто дієво та ефективно не займається пошуком людей.

«Закон потрібен для того, щоб вести облік осіб, які зникли. За різними джерелами маємо різні цифри. Інша мета – організація пошукових робіт. Вони зараз ведуться, але лише на тих територіях, які підконтрольні Україні. Що стосується окупованих земель, то дізнатися, що там сталося з людиною, немає можливості. Невирішеним лишається питання соціального захисту тих, що зникли, а також членів їх родин. Був випадок, коли жінка зниклого звернулася до мене. Ми написали заяву, і слідчий відкрив справу. Але слідчих дій так і не відбулося. Навіть до реєстру МВС ніякої інформації не внесено», — додав юрист ГО «Правозахисна група «СІЧ» Володимир Плетенко.

Червоний Хрест оприлюднив дані за кількістю зниклих безвісти з Дніпропетровської області - рис. 1
«З початку конфлікту до нас з Дніпропетровщини потрапило 67 заяв від родичів зниклих безвісти щодо їх розшуку. По Україні таких звернень направлено 768, усі вони передані до Міжнародного комітету Червоного Хреста. З них усього 24 справи закрито. Щодо наших даних, то сьогодні на Дніпропетровщині 39 осіб вважаються зниклими безвісти», — стверджує голова Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Лашко.

Як розповіла Людмила Лашко, у нас в регіоні працює програма з надання допомоги родинам зниклих безвісти. Усього 58 осіб з 29 сімей отримують по 1300 гривень кожного місяця вже другий рік поспіль.

Раніше ми розповідали, що в Дніпрі під час пожежі у приватній будівлі згоріла невідома жінка.

Теги: