Чи безпечно у Дніпрі пити воду з-під крана

Про якість водопровідної води у Дніпрі та її придатність вона до пиття у прес-центрі Відкритого розповів провідний науковий співробітник НДІ Біології ДНУ ім. Олеся Гончара, співавтор другої в Україні обласної Червоної Книги флори та «Зеленої програми Дніпра» Борис Барановський.

За словами Бориса Барановського, забруднення річки Дніпро відбувається шляхом промислових та господарсько-побутових стоків. Щоб вода була придатна до використання, працюють водозабори та система очищення.

Чи безпечно у Дніпрі пити воду з-під крана - рис. 1
«Вода повинна проходити очищення як від природних забруднень, так і від забруднень антропогенного походження. Природні забруднювачі — це органічні речовини та організми. Не всі вони є шкідливими. Раніше люди пили природну воду, і все будо гаразд. Сьогодні ми вже не можемо відслідкувати усі бактерії. Але є тест на кишкову паличку. Взагалі, вона є у нас у кишечнику. Може бути у водоймищі та сама по собі не викликає хвороби. Але, якщо її кількість перевищує норму — три одиниці на один літр — це свідчить про фіскальне забруднення води», — говорить Борис Барановський.

Як зауважив експерт, перед використанням води потрібно прибрати зайву органіку і небезпечні організми. Це робиться системою осадження, а потім додаються реагенти, які вбивають хвороботворні організми. Разом з кишковою паличкою до води може потрапити і холерний ембріон, і збуджувач черевного тифу. Щоб цього не трапилося, воду очищають за допомогою хлорного вапна. В інших країнах часто використовують інші дорожчі сполуки.

«В цілому, вода Дніпра хорошої питної якості — вона гідрокарбонатно-кальцієва. Але, перш ніж її використовувати в домашніх умовах, потрібно позбавитися від хлору», — додав експерт.

За словами Бориса Барановського, є два способи: перший — дати воді відстоятися 2-3 доби, щоб вийшов активний хлор, другий — пропустити її через фільтр. Після водопровідну воду можна використовувати для приготування їжі.

Раніше ми розповідали, коли в Україні насправді розпочалася Друга світова війна.

Теги: