Дніпровські ОСББ та ЖСК вимагають запровадження програми співфінансування 70/30 на ремонтні роботи у будинках Дніпра

Детально про фінансування міського бюджету, який виділено у 2019 році, а також про подробиці звернення ОСББ та  ЖБК міста Дніпро до Дніпровської міської ради щодо змін до «Програми сприйняття діяльності ОСББ, ЖБК та ОК у багатоквартирних будинках Дніпра, у прес-центрі Відкритого розповіли голова Асоціації взаємодії ОСББ та ЖБК «Наш дім» Павло Хобот, голова правління ОСББ «ОБЕРІГ»  Андрій Міщенко та заступниця голови ГО Асоціація розвитку ОСББ та ЖБК «Сучасний дім»  Тамара Мирошниченко.

За словами голови Асоціації взаємодії ОСББ та ЖБК «Наш дім», програма сприйняття діяльності ОБББ, ЖБК та ОК у багатоквартирних будинках міста Дніпро на 2016-й та 2020-й роки за 4 роки свого існування дала можливість зробити якісні ремонти у сотні будинках Дніпра вже за понад 100 мільйонів гривень.

Дніпровські ОСББ та ЖСК вимагають запровадження програми співфінансування 70/30 на ремонтні роботи у будинках Дніпра - рис. 1

«В результаті щорічних змін та нововведень конкурс, на превеликий жаль, перетворився на штучно створене змагання відсотків, і в підсумку у 2019 році прохідний відсоток сягнув аж 40 %. Багато будинків були вимушені давати 50%, а деякі — 80 % співфінансування. Такий конкурс став тягарем для ОБББ, ЖБК та, як наслідок, багато будинків просто припинили брати участь у Програмі», — доповів Павло Хобот.

Як розповіла заступниця голови ГО, натомість досвід інших міст, таких як Київ, Луцьк, Бердянськ, засвідчив про ефективність формули 70/30, коли всі ОБББ/ЖБК, які дають фіксований відсоток співфінансування 30%, гарантовано отримаєте 70% з міського бюджету. Тому питання, яке давно вирішено в інших містах України, має бути вирішено і Дніпрі.

«Ми впевнені, що цілком вірним та логічним рішенням буде внесення змін до Програми скасування конкурсних засад та задоволення всіх поданих заяв на фінансування ОБББ, ЖБК, які зі свого боку готові надати 30 % фінансування своїх проєктів; про відсутність обмежень розміру фінансування та кількості заяв від одного ОБББ. Можливості міського бюджету Дніпра цілком дозволяють профінансувати такі потреби ОБББ, ЖБК, тим більше, щорічне фінансування Програми має становити 120 млн гривень. В реальності обсяги запитуваного фінансування від всіх учасників Програми становить менше суми, як наприклад у 2019-му році, понад 52 млн грн. Отже, виходячи з того, що з міського бюджету виділено у 2019 р. на фінансування титульних ремонтів будинків без ОБББ, без жодного співфінансування — 502 млн гривень. На ремонти ліфтів, які не проводяться в будинках ОБББ, ЖБК — 91 млн грн. На поповнення статутних фондів комунальних підприємств, які управляють багатоквартирного будинку без ОБББ — 245,5 млн грн», — прокоментував експерт.

Голова правління ОСББ «ОБЕРІГ» підсумував,  ОБББ та ЖБК становлять 25% житлового фонду багатоквартирних будинків Дніпра і мешканці наших будинків є такий між членами територіальної громади та платниками податків, як і мешканці решти багатоповерхівок. Запровадження формули 30/ 70 для фінансування ОБББ, ЖБК з задоволенням всіх учасників Програм є лише наслідком політичної волі міського голови та міських депутатів.

Раніше ми розповідали, що депутати Дніпровської міськради вимагають від Філатова звіт щодо ремонту Нового мосту.

Теги: