Дніпровські ВНЗ мають прямий доступ до 80 мільярдів євро з фонду «Горизонт 2020»

Про найбільшу в ЄС програму фінансування науки та інновацій, а також про перспективи України у програмах міжнародної кооперації у прес-центрі Відкритого розповів професор, директор центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Роман Дичковський.

Як розповів професор, програми європейської кооперації є основним напрямком діяльності наукових та науково-дослідних закладів України. «Горизонт 2020» — основна програма наукової кооперації, яка направлена перш за все на єднання наукової та просвітницької думки. Це обмін досвідом, традиціями та вміннями наукових шкіл нашої країни, а також найбільша за обсягом програма, яка фінансує наукові дослідження у Європі.

Дніпровські ВНЗ мають прямий доступ до 80 мільярдів євро з фонду «Горизонт 2020» - рис. 1

«Так сталось, що ми стали одним із лідерів в Україні за кількістю програм, які сьогодні реалізовуються за допомогою «Горизонт 2020». Протягом останніх п’яти-шести років за різними програмами цієї наукової кооперації реалізовано шість проєктів. Ця програма як складчина, де усі країни Європейської кооперації є визнаними науковими осередками, та в них є певний заділ у науці чи в освіті. Вони складають досить суттєвий фонд, з якого потім виділяються кошти на проведення наукових досліджень. На жаль, наші колеги не до кінця користуються цією великою можливістю», — розповів експерт.

За словами Романа Дичковського, на початок програми фонд складав 80 мільярдів євро. Сьогодні українські вищі навчальні та науково-дослідні заклади, а також бізнесові кола мають дуже прямий відкритий доступ до цих коштів.

«Практика показує, що співвідношення отриманих коштів від цієї програми є надзвичайно низьким. Лише декілька вищих навчальних закладів України вступили та отримали фінансування як координатори цієї програми», — додав спікер.

Професор прокоментував, що основним завданням таких програм є єднання наукових методів та думок без  суперечностей між науковцями певних країн, тобто так само, як сьогодні в межах Європейського Союзу йде поєднання економік.

«Науковці, які поєднуються і представляють кожен свою державу, починають розуміти один одного, вони працюють в одному напрямку, допомагають і головне розв’язують глобальні питання, які сьогодні стоять в об’єднанні Європи», — підсумував директор центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться поетично-музичний перформанс «Лінія світла».

Теги: