Дніпряни у жовтні готуються до зустрічі з «Іваном Грозним»

Про заплановані протягом останніх місяців виставкові проєкти, а також про перебіг процесу переміщення зниклої за часів Другої світової війни картини «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»
у прес-центрі Відкритого розповіли директорка Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко та провідна наукова співробітниця Дніпропетровського художнього музею Світлана Безпалько.

За словами директорки, у музеї на сьогодні експонуються дві виставки: живопис та графіка дніпровського художника Євгена Ходи, яка триватиме до 22-го вересня, та виставка, відкрита напередодні дня міста, «На хвилях часу», яка триватиме до 6-го жовтня.

Дніпряни у жовтні готуються до зустрічі з «Іваном Грозним» - рис. 1

«Ця виставка розповідає про історію нашого міста, ми представляємо міські пейзажі, виконані місцевими художниками, які датуються з 1910 року до сьогодення, і вважаємо, що цей проєкт буде продовжуватися. На сьогодні ми маємо понад 150 робіт такого напрямку, але на цій виставці представлені лише 42 роботи. Вони яскраві, мають величезний художній смак. Вони є родзинками нашої музейної колекції», — розповіла Тетяна Іванівна.

«З 26-го вересня до 12-го жовтня ми проводимо виставку художника, якого «відкрили» минулого року. Він останнім часом дуже плідно працює, тому ми вирішили цьогоріч продовжити співпрацю з ним. Це Сергій Алієв. Цього року проєкт називатиметься «Пори року». Колекція розкриває такий напрям пейзажу і відкриває погляд художника на те, що він бачить дорогою на роботу, навколо свого будинку, тобто відчуття художника. В межах цієї виставки ми запланували співпрацю з музикантами, студентами нашої Дніпропетровської музичної академії імені Глінки, будемо проводити мистецькі проєкти, які пов’язані із музичними творами на тему того, що відбувається навколо нас», —прокоментувала керівниця Дніпропетровського музею.

Спікерка зазначила, що без Петриківського декоративного розпису художній музей не уявляє своєї роботи, бо Петриківський декоративний розпис вважається на сьогодні унікальним.

«У жовтні ми відкриваємо виставку Марії Пікуш, яка багато років очолювала Петриківську дитячу художню школу. Ця виставка буде присвячена Дню її народження, її ювілейній даті. Ми домовляємося, щоб Марія Іванівна провела майстер-клас з петриківського розпису. Що до виставки такого напрямку, це теж дуже цікаво не лише для маленьких, але і для дорослих наших відвідувачів», — додала Тетяна Шапаренко.

Провідна наукова співробітниця музею доповнила, що художній музей славетний не тільки своїми виставками, які проходять вже майже століття, а ще й заходами, які пропонує музей для молоді та школярів.

«Хочу відзначити, що заходи проводяться не тільки для цієї категорії громадян, але і для дорослих. Напередодні 1-го вересня у музеї були оновлені всі просвітницькі програми. Для дітей віком від 1-го по 4-й класи музей пропонує знайомство з музеєм, а саме загальну екскурсію  постійною експозицією за напрямком інтерактивні екскурсії з елементами майстер-класу. Для малечі пропонуємо цікаві квести з аудіогідом та різноманітними вікторинами. Ще у програмі нового сезону присутні квести від музейного домовичка, розраховані на дітей від 6 до 10 років», — повідомила Світлана Безпалько.

Також на прес-конференції директорка розповіла про довгоочікуване повернення картини, яка вважалася зниклою за часів Другої світової війни, «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» Михайла Паніна, яка була створена ним як дипломна робота у 1911 році.

«9-го вересня цього року офіційно американська сторона передала картину Україні. Майже два роки тривала робота з передачі картини до нас. На сьогодні вона знаходиться на території України, у нашому посольстві в США у Вашингтоні. Зараз триває процес переміщення експоната через океан, а саме розв’язується питання щодо пошуку вантажного літака, бо ця робота величезних розмірів, два на три метри, та для перевезення необхідні певні умови. Ми чекаємо цю роботу спочатку у Києві, вона деякий час перебуватиме у столиці. Після того, як мешканці та гості Києва ознайомляться з роботою, вона приїде до Дніпра, і тоді ми вже зможемо побачити її на власні очі», — підсумувала директорка Дніпропетровського художнього музею.

Раніше ми розповідали, що Дніпровські ВНЗ мають прямий доступ до 80 мільярдів євро з фонду «Горизонт 2020».

Теги: