Дрібні монети повністю виводяться з обігу, у Дніпрян будуть лише гривні

Про те, з яких причин необхідно виводити монети та які гроші вже стали нумізматичною рідкістю, у прес-центрі Відкритого розповів президент Асоціації «Дніпровський Банківський Союз» Володимир Косюга.

За словами експерта, в Україні виходять з обігу дрібні монети та вводяться нові гроші замість дрібних купюр. Вже з 1 жовтня монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні.

Дрібні монети повністю виводяться з обігу, у Дніпрян будуть лише гривні - рис. 1

«В даний час в обігу знаходяться купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок. Ще у нас є 1 гривня старого зразка та 2, 5 гривень, але вони на сьогодні вже стали нумізматичною рідкістю, нумізмати їх вилучили з обігу. Вони десь в особистих колекціях, але 1, 2 металеві гривні старого зразка мають бути в обігу», — прокоментував Володимир Володимирович.

Також спікер зазначив, що Національний Банк України планує найближчим часом замінити купюри по 1, 2, 5 і 10 гривень монетами.

«Перша причина виведення монет стосується девальвації, знецінювання національної валюти — деякі монети втрачають ознаки платіжності. Друга причина криється в тому, що виготовлення самих монет дорожче за їх номінал. Наприклад, виготовлення монети номіналом 5 копійок коштує близько 3,5 гривень. Навіть якщо ми кажемо, що монети знаходяться в обігу та не так зношуються, як паперові гроші, все одно за номінал дорожче навіть метал, з якого вони виготовлені. Третя причина — це те, що ми все більше переходимо до електронних грошей. Ми перейшли на карткові рахунки, та сьогодні вже є необхідність наявності розмінної монети такого номіналу», — розповів  президент Асоціації «Дніпровський Банківський Союз».

Національний Банк ввів в обіг 1- та 2-гривневі монети, які дуже схожі сьогодні за розміром та кольором на 1-, 2-копієчну монету. Відповідно до того, як будуть вводитись нові монети, ми від поняття «копійка» будемо повністю виведені. У нас будуть лише гривні.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться футбольний турнір у пам’ять про загиблих десантників.

Теги: