Експерт з Дніпра розповів, що буде з ціною на картоплю

«Що буде з цінами на овочі та фрукти цієї осені?», — про це у прес-центрі Відкритого розповів керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

«Усі овочі борщового набору, окрім однієї позиції, здешевіли через збільшення пропозиції. Винятком в останній місяць літа стала картопля, яка навпаки подорожчала. Але сказати, що така тенденція продовжиться, не можна, бо виросла в ціні саме продукція середнього дозрівання. Погодні умови призвели до зниження врожаю і дефіциту на ринку. Ціни росли протягом серпня, попри те, що ми імпортували картоплю в достатньо великих обсягах», — розповідає Олександр Хорев.

Експерт з Дніпра розповів, що буде з ціною на картоплю - рис. 1
За словами експерта, далі ми будемо їсти пізню картоплю, яку тільки починають збирати. Стан насаджень задовільний, тож вітчизняної продукції буде багато. Логічно, що через велику пропозицію ціна знизиться.

 

Що стосується яблук, як розповів Олександр Хорев, через втрати врожаю гуртова ціна у липні склала 9 гривень за кілограм, а зараз становить 10 гривень. Другий важливий елемент впливу — це експорт.

«Україна гарно навчилася експортувати яблуко, тож якісна продукція буде продаватися за кордон. І це вплине на ціну внутрішнього ринка. Можливий дефіцит продукції. У поляків теж не дуже гарно з врожаєм, але це одна з перших країн, що буде підтримувати дешевшою продукцією», — додав експерт.

Раніше ми розповідали, як ветерани у Дніпрі вшанували День закінчення Другої світової війни.

Теги: