Експерти міграційної служби розповіли, скільки іноземних студентів Дніпра лишаються жити в Україні

Про легалізацію перебування іноземних студентів у Дніпропетровській області у прес-центрі Відкритого розповіли спеціалісти Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області.

«На території нашої області зараз знаходиться 25 492 іноземців. З них 19 777 – проживають постійно та 5 715 – тимчасово», — зазначила начальниця відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства ГУДМС України у Дніпропетровській області Марина Колодочка.

Експерти міграційної служби розповіли, скільки іноземних студентів Дніпра лишаються жити в Україні - рис. 1

Експертка зауважила, що із загальної кількості 4 596 особи навчаються в 18 вузах нашої області. Це здебільшого студенти з Індії, Сирії, Іраку, Лівії, Лівану, Ізраїлю, Анголи, Конго тощо.

«Іноземець має право на реєстрацію, якщо перебуває в країні на законних підставах, тобто не порушив режиму свого перебування. Підставою може бути проживання близьких родичів чи українське походження», — додала завідувачка сектора централізованого оформлення документів для іноземців та осіб без громадянства ГУДМС України у Дніпропетровській області Олена Карпенко.

 

Як розповіла Олена Карпенко, іноземець має визначитися, з якою метою він їде до України. Якщо це тимчасове перебування, і у нього є на це підстави, серед яких, наприклад, навчання, то перелік документів до оформлення наступний: нотаріально засвідчений переклад паспортного документа українською мовою, дійсний поліс медичного страхування терміном на один рік, квитанції, які підтверджують сплату мита, і документи, що підтверджують мету в’їзду. У випадку, коли іноземці приїздять з метою возз’єднання сім’ї з громадянами України, на оформленні повинна з’явитися і дружина або чоловік зі своїми особистими документами.

«Якщо це постійне проживання, то необхідно підтвердити своє українське походження або родинні стосунки з громадянами України, мати медичну довідку, визначену законодавством, а також довідку про відсутність судимості, квитанції про сплату мита та додаткові документи у залежності від випадку», — зазначила Олена Карпенко.

Що стосується іноземних студентів, то, за словами Марини Колодочки, кожного року приблизно 30 % з них лишаються жити в Україні після отримання освіти.

Раніше ми розповідали, коли по Україні вдарить світова криза.

Теги:

...