Експерти з Дніпра пояснили, чому курс долара падає, а ціни на квартири ростуть

Зміцнення української гривні: як змінився ринок нерухомості, у прес-центрі Відкритого розповіли спеціалісти Всеукраїнської громадської організації «Спілка фахівців з нерухомості України» у Дніпропетровському регіоні.

«Українська гривня стала стабільнішою. Загалом це означає, що ціна на нерухомість у гривні повинна стати меншою, але еквівалент у доларах — більшим. Проблема у тому, що ціна за нерухомість перераховується на долари, хоч офіційно об’єкти повинні продаватися за гривні», — говорить заступник керівника «Спілки фахівців нерухомого майна України» Кирило Жовтопуп.

Експерти з Дніпра пояснили, чому курс долара падає, а ціни на квартири ростуть - рис. 1

За словами директора будівельної компанії Едуарда Пухаєва, населення звикло зберігати гроші в іноземній валюті. Тож зміцнення курсу гривні призвело до того, що потенційні покупці сьогодні очікують на ріст долара.

«Як тільки починає падати курс долару, цінова політика на вторинному ринку йде вгору. Наприклад, за останній місяць ціна піднялася на 5-7 %. Це в залежності і від типу будинку, і від його стану», — стверджує керівниця напрямку стратегічного та регіонального розвитку у Дніпропетровському регіоні Всеукраїнської громадської організації «Спілки фахівців з нерухомості України» Олена Коваленко.

За словами Кирила Жовтопупа, тим, хто має збереження саме в гривні, є сенс купувати житло саме зараз, адже так можна в незначній мірі виграти. Також експерт додав, що дане валютне коливання несуттєво відбивається на ринку нерухомості.

Раніше ми розповідали, що ракетобудівник з Дніпра самотужки бореться з вирубкою дерев вздовж річки Дніпро.

Теги: