Експерти з Дніпра розповіли про нюанси оподаткування угод щодо продажу, купівлі та оренди квартир

Про ринок нерухомості у Дніпрі, податкові нюанси щодо продажу, купівлі та оренди квартир у прес-центрі Відкритого розповіли: Олена Коваленко — керівник напрямку стратегічного та регіонального розвитку у Дніпропетровському регіоні Всеукраїнської громадської організації «Спілки фахівців з нерухомості України», Світлана Горета, Кирило Жовтопуп — представники цієї організації. 

«Сьогоднішня наша зустріч присвячена оформленню оподаткування під час операцій з нерухомістю. Нам потрібно поговорити про те, що оподаткуання є не лише під час купівлі чи продажу нерухомості, а й під час оренди. На сьогодні з орендою питання лишається відкритим. Ми до цього ще не звикли» — Олена Коваленко.

Оподаткування на різних етапах будівництва нерухомості має свої нюанси. Наприклад, якщо мова йде про новобудови, до вводу об’єкту в експлуатацію, людина, що вкладає гроші в будівництво вважається інвестором, а не покупцем. Але після того, як нерухомість отримує документи, здається в експлуатацію і вноситься до єдиного реєстру, то інвестори вже можуть ставати власниками.У випадку коли нерухомість продається на цьому етапі, то угода підлягає оподаткуванню.

Експерти з Дніпра розповіли про нюанси оподаткування угод щодо продажу, купівлі та оренди квартир - рис. 1

«Якщо нова квартира перебуває у власності до трьох років, то власник і покупець під час купівлі-продажу сплачують податки. Власник сплачує податки: 5% на нерухомість, 1,5% військового збору, 1% держмито, а покупець сплачує 1% до пенсійного фонду. В угоді бере участь нотаріус, який вносить дані до єдиного реєстру нерухомого майна, його послуги також оплачуються» — Олена Коваленко.

Але коли нерухомість перейшла у спадок від родичів і перебуває у власності більше трьох років, продаж відбувається без 5% податку на нерухомість. Сплачуються тільки податки до пенсійного фонду, військовий збір та держмито. Потрібно зауважити на те, що це стосується лише переходу у спадок від родичів першої і другої лінії.

«При отриманні спадку спадкоємці першої та другої черги не сплачують ніяких відсотків,окрім нотаріальної угоди. У випадку дарування потрібно платити податок на нерухомість урозмірі 5%, держмито і військовий збір, без внеску до пенсійного фонду» — Світлана Горета.

Операції з купівлі-продажу житлового фонду (квартири, будинки) і комерційної нерухомості відрізняються і залежать від того, хто є власником: юридична чи фізична особа. У випадку оренди комерційної нерухомості також виплачуються податки. Визначається податковий агент — людина, яка має платити податки з цієї угоди.

«Через незнання податкових умов дуже часто виникають неприємності. Потім приходять штрафи і повістки до суду за ухилення від виплати податків. Такі моменти не оскаржуються у суді, тому що прописані у законодавстві. А незнання закону не звільняє від відповідальності» — Кирило Жовтопуп.

Спеціалісти рекомендують ретельно вивчати усі нюанси під час купівлі-продажу чи оренди квартир, для того, щоб уникнути неприємних несподіванок. Якщо ви самі не в силах розібратися з усіма юридично-правовими моментами, краще звертатися до фахівців з нерухомості.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Рада громадського контролю НАБУ допомагає у боротьбі з корупцією.

 

 

Теги:

...