Рада громадського контролю НАБУ допомагає у боротьбі з корупцією
Про те, як рада Громадського контролю НАБУ допомагає у подоланні корупції, у прес-центрі Відкритого розповіли Анна Горб — експерт із прозорих закупівель та Денис Баранець — експерт з питань антикорупції, Платформа Громадський Контроль.
Рада Громадського контролю Національного Антикорупційного Бюро України — це структура, що складається із представників громадянського суспільства, які повинні наглядати за НАБУ, попереджувати порушення та контролювати, щоб цей антикорупційний орган діяв прозоро, ефективно та в рамках закону.
«Основні обов’язки громадської ради: представляти інтереси суспільства та моніторити судові справи. Також рада є посередником у спілкуванні між НАБУ і суспільством та бере участь у відборі кандидатів на різні посади в Бюро», — Денис Баранець.
Ці напрямки діяльності, з одного боку, не дають новому антикорупційному органу працювати закрито, перевищувати повноваження, а з іншого, дозволяє Бюро доносити до суспільства результати своєї роботи.
Громадяни мають право подати звернення до НАБУ, як і до будь-якого державного органу в Україні, з питаннями щодо їхньої діяльності. Рада громадського контролю розглядає ці звернення, а також може приймати звернення до своєї структури.
«Близько 150 звернень було оброблено Радою громадського контролю за минулий рік…», — Анна Горб, «на кожне звернення була реакція, кожне було розглянуте секретаріатом, членами громадської ради, та дана відповідь», — Денис Баранець.
Рада громадського контролю також здійснює контроль за усіма закупівлями НАБУ, вона надала запит на те, щоб Бюро проводило усі без виключення закупівлі через систему ProZorro.
«Також варто зазначити те, що Рада громадського контролю є єдиною радою контролю в Україні, яку можна обрати за допомогою інтернет-госування. Можна сказати, це версія онлайн-виборів, до якої ми прагнемо», — Анна Горб.
Процедура онлайн-голосування також контролюється, вона є безпечною та захищена від накрутки голосів. Кожен, хто віддає свій голос, повинен пройти авторизацію.
Нагадаємо, раніше ми писали: Експерти з Дніпра назвали основний маніпулятивний принцип парламентської передвиборчої кампанії.
Теги: