Експерти з Дніпра розповіли про прийоми маніпулювання свідомістю перед виборами

Сьогодні в медіа-центрі Відкритий експерти розповіли про секрети політичних маркетологів під час передвиборчої кампанії та як їх розпізнати.

«Частина передвиборчої кампанії працює над створенням образу та іміджу кандидата, людям продають не самого політика, а його образ. Політичні маркетологи активно впливають на людську свідомість. Дуже розповсюджена маніпулятивна техніка— це поширення пліток через маловідомі інформаційні джерела. Абсолютна брехня, що подається відповідно до очікувань публіки», — розповідає ГО«Форпост» Ольга Тимошенко.

Експерти з Дніпра розповіли про прийоми маніпулювання свідомістю перед виборами - рис. 1

Експерт висвітлює основні прийоми маніпулювання :
•  змішування правдивих фактів з неправдивими; 
•  ефект великої брехні: зухвалий та неправдоподібний матеріал — це те в що люди вірять відразу, бо звучить максимально впевнено та серйозно;
•  ілюзія новизни: люди прагнуть змін, тому, коли з`являється новий кандидат з радикальними та революційними гаслами, вони йому довіряють і впевнені, що саме такий політик їм потрібен.
Ольга стверджує, люди вірять в гучні завки кандидатів, бо самі не помічають, як політичний маркетинг грає з розумом виборців.

Соціолог Анна Колохина, запевняє, що рейтинги теж можуть стати прийомом маніпуляції. Соціологія є технологією для отримання перемоги чи певних дивідендів політика. Люди, дивлячись на показники ймовірних переможців, схильні орієнтуватись на лідируючого в цьому списку. В такий момент в них з’являється бажання приєднатися до сильного.

Журналістка та волонтерка ГО «Форпост»Ліка Толорая каже, що фейк — це спосіб маніпулювання свідомістю людей з метою підштовхнути до дій або думок маніпулятора. Фальсифіковані факти розповсюджуються в 6 разів швидше ніж правда.

«Правда абсолютно не конкурентоспроможна, на жаль», — сказала Ліка Толорая.

Також Ліка додала, що потрібно завжди перевіряти відомості на перших джерелах, бо часто підроблені новини публікують маловідомі сайти, неверифікаційні акаунти на Facebook та сумнівні блоги.

Раніше ми розповідали, що війна, яку так і не оголосили: як все починалося та як розвертаються події на передовій зараз.

 

Теги: