Експерти з Дніпра розповіли, у яких ситуаціях ОСББ перемагають в суді

Судові рішення на користь ОСББ Дніпра: приклади вирішення конфліктних ситуацій з державними органами, — про це у прес-центрі Відкритого розповіли голова асоціації ОСББ «Добробут» Владислав Мірошниченко та адвокат Юлія Яланська.

«Є декілька типів справ, які характерні для сьогодення. Наприклад, це проблеми, які виникають у ОСББ з забудовниками, коли останній намагається нав’язати свої послуги, членські внески, обслуговуючу компанію. Тож ми мали трирічний суд з компанією забудовника, навіть дійшли до Конституційного суду. У результаті — перемога за ними. Друга характерна ситуація — це боржники, які існують в усіх об’єднаннях. Якщо є досудова підготовка та правильно складена позивна заява до районного суду, то судді навіть можуть перевести рішення у порядок спрощеного позовного впровадження», — розповідає Владислав Мірошниченко.

Експерти з Дніпра розповіли, у яких ситуаціях ОСББ перемагають в суді - рис. 1

 

За словами Юлії Яланської, спрощений порядок допомагає розглянути справи в досить короткі строки, і для ОСББ це дуже зручно. Адже процес не затягується, борги завчасно будуть погашені боржниками та, можливо, обійдеться без виклику сторін. Але щоб усе так і вийшло, потрібно підготувати належні докази, щоб у суду дійсно з’явилися підстави для спрощеного впровадження.

Як розповів Владислав Мірошниченко, часто в об’єднанні виникають конфлікти з приводу голови. За законодавством України, щоб його обрати, потрібно провести загальні збори, зібрати листки письмового опитування та мати рішення правління.

 

«Така справа у Дніпрі вже є. Її виграло ОСББ, яке виступало відповідачем. Коли колишній голова ОСББ звертається до суду, йому потрібно розуміти, що його посада виборна. До компетенції загальних зборів відноситься рішення щодо переобрання правління, і надалі серед нових членів правління обирається голова правління. Тому, звертаючись з такими позивними заявами, колишнім головам потрібно вивчити законодавчу базу і зрозуміти, чи взагалі він має на це підстави», — розповіла Юлія Яланська.

Як додав Владислав Мірошниченко, є багато спорів між ОСББ та міською радою щодо передачі приміщень, які мають статус допоміжних.

«Подібні ситуації виникають, коли виявляється, що деякі приміщення, які мають статус допоміжних, залишилися на балансі комунальних підприємств і не перейшли до ОСББ. Це підвали або цокольні поверхи, де проходять комунікації. Тож власник їх продає, але експлуатація цього приміщення неможлива. У такому випадку, якщо правильно подати заяву, то суд прийме рішення на користь ОСББ», — стверджує Владислав Мірошниченко.

Підсумовуючи, гості пресцентру зазначили, що ОСББ не слід боятися звертатися до суду. Адже, як показує практика асоціації ОСББ «Добробут», абсолютно можливо досягти справедливості.

Раніше ми розповідали, де у Дніпрі жертви домашнього насильства можуть отримати безкоштовну правову допомогу.

 

Теги:

...