Експертка з Дніпра розповіла про оновлення ДБН «Інклюзивність будівель і споруд»

Про те, хто входить до маломобільних груп населення, у прес-центрі Відкритого розповіла голова ради ГО «Океан добра» Ольга Волкова.

За словами голови ради, в оновлених державних будівельних нормах від 29-го серпня 2019 року  — ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» — впроваджено обов’язкове проєктування нових житлових будинків, громадських будівель і споруд за принципами універсального дизайну, який враховуватиме потреби кожної людини, у тому числі, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Експертка з Дніпра розповіла про оновлення ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» - рис. 1

«Коли люди чують про інклюзивність, у всіх перед очима аудиторія або спеціальна кімната з дітками з інвалідністю, але за нормами інклюзивність –  це комплекс технічних, ергономічних, конструкційних та організаційних заходів для забезпечення будівель і споруд, в яких кожна людина, незалежно від віку, статі, інвалідності, функціональних порушень, рівня комунікативних можливостей або обставин, може відчувати себе безпечно і комфортно», — розповіла Ольга Волкова.

Як зазначила експертка, маломобільні групи населення — це люди, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні інформації та послуг, а також при орієнтуванні в просторі.

«До цієї групи належать: люди з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з дитячими колясками, з маленькими дітьми до 7 років, люди низького чи високого зросту, повні люди, худі люди. За світовими стандартами, ця група складає 70% від усього населення», — пояснила спікерка.

 

«У нових нормах також посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведені необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади щодо проєктування: пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату», — додала Ольга Волкова.

Раніше ми розповідали, що Дніпропетровські ОТГ можуть реалізовувати спільні проєкти з громадами західних регіонів.

Теги: