Група дніпровських науковців стала свідками унікальної археологічної знахідки

Про цікаву та пізнавальну подорож у прес-центрі Відкритого розповів історик, організатор подорожей, голова громадської організації «Просвіта» Віктор Єкшов. 

За словами голови громадської організації «Просвіта», під час пізнавальної подорожі до Мамай-гори група Дніпровських науковців стала свідками унікальної археологічної знахідки VI століття до н.е.

«Це дуже красива амфора. Нам дозволили біля неї посидіти, хоча це для майбутнього експонату було небезпечно. Через глину та кераміку можна відкрити цілий світ давньогрецької історії», — поділився Віктор Єкшов.

Viktor 20.08.2019 IMG 3292

Мамай-гора — археологічна пам’ятка світового значення, що руйнується Каховським водосховищем. Це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам’ятки охоплюють дивовижний період — від неоліту до середньовіччя, іншими словами — тут таїться історія близько восьми тисяч років.

«Ця подорож була дійсно особливою, вона вийшла довжиною не в одну добу, не в 600 кілометрів, а в вісім тисячоліть. Такого досвіду у нас ще не було», —   розказав організатор подорожі.

Як зазначив історик, Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 300 метрів берега. Вчені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо, тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету Запорізького національного університету.

 

 «Коли ви бачите вдачу ваших предків через ті артефакти, які виставлені у музеї, які просто наживо перед вами дістають з землі, ви розумієте, що оця вся сила, весь цей досвід тисячоліть — він також переходить до українців. Але щоб відчути, що ви господарі на власній землі, відчути любов до рідного краю, потрібно подорожувати, потрібно бачити ці місця, потрібно хоч раз знайти можливість і відправитись у таку подорож, щоб вона повністю змінила ваше світобачення», —  додав Віктор Єкшов.

Раніше ми розповідали, що відомий травматолог лікарні імені Мечникова розповів, як рятував поранених.

Теги: