Леся Степовичка: ще у 1843 році Тарас Шевченко казав, що Катеринослав варто назвати Січеслав

Тарас Шевченко казав, що Катеринослав варто назвати Січеслав. Про те, як вшановують пам’ять Кобзаря у Дніпрі в інтерв`ю Відкритому розповіла поетеса, письменниця, перекладачка, співробітниця Українського центру НТУ «Дніпровська політехніка»Леся Степовичка.

Леся Степовичка — авторка проєкту та співупорядниця енциклопедії «Шевченкіана Придніпров’я». Видання містить десять розділів, до яких ввійшли статті істориків, краєзнавців, науковців, письменників і митців Дніпропетровщини.

«У 1843 році Тарас Шевченко закінчив академію мистецтв у Петербурзі, і вже вільний, самодостатній марив Запорізькою Січчю. Тоді, під час подорожі Україною, він проходив крізь наш край (в той час наша область була Запорізькою). Як кажуть, Тарас не хотів заходити до Катеринославу, бо не розумів чому місто назвали на ім’я імператриці, яка розвалила Запорізьку Січ і мріяв про гідну назву — Січеслав», — розказала Леся Степовичка.

Також говорили про вшанування пам’яті Тараса Шевченка у Дніпрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Юлія Сегеда: у Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку і отримала лише відписки

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,