Лікарка з Дніпра розповіла, як відрізнити отруєння від сезонних кишковох інфекцій

До гострих кишкових інфекцій відносяться: дизентерія, сальмонельоз, ротавірусна інфекція, ентеровірус та багато інших. Всі ці захворювання об’єднує спільний шлях передачі та схожі симптоми. Про те, як відрізнити отруєння від сезонних кишкових інфекцій, у прес-центрі Відкритого розповіла кандидатка медичних наук, лікарка-гастроентерологиня вищої категорії Олена Агафонова.

Лікарка з Дніпра розповіла, як відрізнити отруєння від сезонних кишковох інфекцій - рис. 1

За словами лікарки, симптоми ротавірусу дуже схожі на ознаки інших, значно важчих інфекційних захворювань, тому в разі підвищення температури у дитини, нудоти або діареї, потрібно негайно звернутися до фахівців.

«Батьки повинні зробити тест на вірусну інфекцію або здати посів калу хворого для того, щоб правильно встановити діагноз. Адже, крім вірусних інфекцій, є ще кишково-бактеріальні, при яких призначають антибіотики та антибактеріальну терапію. Вірусна діарея не вимагає особливого медикаментозного лікування. Найголовніше — це дієта, рясне та часте пиття», — говорить Олена Агафонова.

Якщо в сім’ї є хворий з кишково-вірусною інфекцією, його потрібно ізолювати та виділити йому окремий посуд. Також хворому необхідно багато пити та дотримуватися дієти.

 

«При ураженні тонкого кишківника, пошкоджуються ворсинки, які виробляють спеціальний фермент і перетравлюють молочний цукор в лактозу. Сама лактоза підсилює діарею, тому в момент лікування важливо виключити з раціону будь-які молочні продукти», — додала лікарка.

Найкраща профілактика ротавірусної інфекції — дотримання особистої гігієни, миття рук, термічна обробка продуктів. Також можна проводити вакцинацію.

Раніше ми розповідали, що у Дніпропетровській області можлива легалізація браконьєрства.

Теги: