Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років

Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років. Про історію та сьогодення визначного навчального закладу нашого міста розповіли у пресцентрі Відкритого директорка «Маріїнської гімназії ДоброТи» Лідія Яворенко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України ДНУ ім. О. Гончара Світлана Каюк, автор бібліографії про заклад Ігор Кочергін та старша наукова співробітниця Музею історії Дніпра Ірина Завалова.

Маріїнська гімназія – це єдиний навчальний заклад у місті, який зберіг свої функції і не припиняв існування. Перше училище для дівчат на Придніпров’ї стало поштовхом для економічного розвитку тодішньої Катеринославщини.

«Не дивлячись на те, що гімназія була і залишається дійсно визначним освітнім осередком Дніпра, про її історію мало кому відомо. Здебільшого це учні та працівники школи, історики та робітники музеїв. Хоча саме цей заклад вплинув на розвиток соціальної, культурної та економічної сфери нашого міста та регіону наприкінці 19 – початку 20 сторіччя», — каже Ігор Кочергін.

Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років - рис. 1

Першою директоркою навчального закладу стала Олександра Якимівна Риндовська. Історики та нинішні працівники й учні школи називають її легендарною людиною. Завдяки їй було запроваджено стипендію для бідних дівчат, аби і вони змогли отримувати освіту.

«Це була знаменита постать у той час. Довкола неї збираються непересічні люди нашого міста, які розуміють, що саме від жіночої освіти залежить майбутнє країни. Тому що освічена жінка в родині – це вже запорука успіху», — розповідає Світлана Каюк.

Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років - рис. 2

1865 рік – тут починають вчити дівчат, які стають окрасою міста. У найкращий період гімназії там навчалося 600 учениць.

«Дуже шкода, що карантин завадив нам відсвяткувати ювілей як належить. Але ми сподіваємося, що скоро пандемія завершиться і ми все ж таки влаштуємо масштабне свято. Сьогодні нам є чим пишатися і ми переконані, що історія гімназії продовжиться», — коментує Лідія Яворенко.

Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років - рис. 3

А от співробітниця Музею історії Дніпра запропонувала мешканцям міста, випускникам 33-ої гімназії, доєднатися до створення експозиції в музеї та допомогти з пошуком цікавих експонатів.

«Якщо ви або ваші батьки, бабусі, дідусі, інші родичі навчалися в гімназії, ми будемо вдячні за цікаві речі, які у вас збереглись: документи, атестати, щоденники (навіть з двійками), шкільна форма», — каже Ірина Завалова.

Маріїнській гімназії у Дніпрі виповнилося 155 років - рис. 4

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Актор-тезка відомого класика створює хоррор-історії про Шевченка у Дніпрі | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.  

Теги: , ,