Митні правила: як перетнути кордон і не порушити законодавство
Як проходити митний контроль при виїзді за кордон та декларувати багаж, у прес-центрі Відкритого розповіли Андрій Шульган, заступник начальника митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС, та Ірина Квеліашвілі, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри публічного управління та митного адміністрування Університету митної справи та фінансів.
При перетині державних кордонів існують певні правила перевезення речей та товарів, які закріплені у митному законодавстві країн. При виїзді за кордон українцям рекомендують не лише ознайомитися із митним законодавством нашої держави, а й вивчити митні правила країни, до якої прямуєте, адже вони можуть відрізнятися. Також має значення те, яким чином особа планує перетнути кордон: авіа-, наземним чи водним траспортом або пішки.
«Особисті речі можна без перешкод перевозити через кордон — це ті предмети, що носять суто особистий характер: одяг, засоби гігієни, комп’ютери та телефони в кількості до двох одиниць тощо. Повний перелік міститься у Митному кодексі України, стаття 370. Все, що не потрапрляє у даний перелік, буде вважатися товарами, щодо ввезення та вивезення яких існують певні правила», — відмітив Андрій Шульган.
Також експерти радять звернути увагу на правила ввезення та вивезення продуктів харчування, алкогольних напоїв та тютюну. А норми переміщення валюти знедавна зазнали змін, на які теж треба зважати.
«Змінилась сама форма декларації валютних коштів, вона стала більш розширеною. Зараз існують наступні норми ввезення та вивезення. Громадяни України можуть вивозити кошти на суму до 10 000 євро без письмового декларування. Ввезення валюти в Україну не має обмежень, але сума більше 10 000 євро підлягає обовязковому письмовому декларуванню», — сказав Андрій Шульган.
Знання митних правил та володіння необхідною інформацією значно зменшує ризик виникнення неприємних ситуацій при перетині державного кордону. Та найперше, що повинні пам’ятати подорожні — кожен має право на доброзичливе та неупереджене ставлення співробітників митної служби, а також отримання консультацій та рекомендацій щодо питань, які стосуються громадян.
«Громадяни мають право бути присутніми під час огляду їхніх особистих речей, якщо така потреба виникає. Також кожен зобов’язаний обирати правильний митний коридор, якщо речі, які особа перевозить, підлягають обов’язковому письмовому декларуванню», — зазначила Ірина Квеліашвілі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні змінилися правила для євроблях та ввозу міжнародних посилок.
Теги: