Мусульмани Дніпра розповіли, як вони святкують Курбан-байрам

Про історію, традиції та обряди мусульманського свята у прес-центрі Відкритого розповіли голова релігійної організації мусульман «Відродження» у місті Дніпро Павло Федосов та заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті Ісламського культурного центру місті Дніпро Едгар Девлікамов.

За словами заступника муфтія ДУМУ «Умма»,  майже мільярд мусульман світу відзначають цієї неділі головне ісламське свято — день Жертвопринесення, також відомий як Курбан-байрам або Ід аль-адха.

«Свято започатковане на згадку про те, як за велінням Аллаха пророк Ібрагім мав принести в жертву свого сина Ісмаїла на знак відданості Всевишньому. Однак Всевишній, випробувавши Ібрагіма, зупинив занесену над сином руку і послав Ібрагіму білого агнця, який і був принесений в жертву. Відтоді, віддаючи данину духовному подвигу пророка Ібрагіма, мусульмани здійснюють заклання жертовної тварини», —  говорить Едгар Девлікамов.

Мусульмани Дніпра розповіли, як вони святкують Курбан-байрам - рис. 1

Павло Федосов розповів, що ісламський культурний центр на честь Курбан-байраму підготував святкову програму, яка проводиться для всіх вірян.

«Це свято починається рано вранці, люди вдягаються якнайкраще і з веселим, гарним настроєм ідуть до мечеті. Потім вони беруть участь у святковій молитві, слухають проповідь, а далі відбувається святкова розважальна програма для дорослих та дітей: ігри, атракціони, розваги з аніматорами. Цього року нам вдалося зібрати більше півтисячі вірян, попри те, що це літній час, і студентів, які є переважною основою ісламської громади, немає, адже вони поїхали на канікули», — продовжив Павло Федосов.

За словами голови релігійної організації мусульман «Відродження», у місті Дніпро ісламська громада постійно зростає.

Раніше ми писали, що активісти Дніпра розповіли, коли відбуваються безкоштовні акції стерилізації безпритульних тварин.

Теги: