На Дніпропетровщині налічується близько 27 тисяч хворих на ВІЛ

Про проєкт для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ в інтерв`ю Відкритому розповіла журналістка, волонтерка, викладачка української мови, поетеса Наталія Гейман.

На Дніпропетровщині налічується близько 27 тисяч хворих на ВІЛ - рис. 1

За даними Центру Громадського Здоров’я у березні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 286 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 419 пацієнтів діагностовано СНІД, а 161 людина померла від цього недугу. На Дніпропетровщині під медичним спостереженням перебувають 27 тисяч людей, хворих на ВІЛ/СНІД.

«Для того щоб наше суспільство навчилося цінувати своє здоров’я, ми маємо говорити про свої проблеми. Ми не повинні їх боятися. Людина сьогодні не наважується сказати: «У мене є ВІЛ». Через це вона тихо помирає, хоч їй могли б допомогти. Я в Дніпрі знаю лише одну людину, яка відкрито говорить: «Я ВІЛ-позитивна!». Потрібно постійно проводити інформаційні кампанії для зменшення стигми та дискримінації людей з ВІЛ. Саме зараз мережа ГО Елеос-Україна у партнерстві з 100% життя та Глобальним Фондом, впроваджують проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ та представників ключових груп». Він охоплює більше 20 областей України, у тому числі і Дніпропетровщину. Ми плануємо проведення тренінгів для представників релігійних та не релігійних ЗМІ для мотивації до подальшого створення матеріалів для висвітлення ситуації у сфері ВІЛ/СНІДу та проблематики вразливих спільнот», — говорить Наталія Гейман.

На Дніпропетровщині налічується близько 27 тисяч хворих на ВІЛ - рис. 2

Також розмовляли про поетичну збірку «Лінія світла» та розмовний клуб української мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,