На Пасху у Дніпрі прогнозують дощі та похолодання

«Якою буде погода на Пасху та травневі свята», — про це у Відкритий розповів начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.

На Пасху у Дніпрі прогнозують дощі та похолодання - рис. 1

«Весна цього року дещо дивна. На частині Дніпропетровської області вона почалася занадто рано – у кінці січня, коли середньодобова температура пройшла крізь нуль до підвищення. Але на основній частині області цей перехід відбувся з 25 по 29 лютого. Через +5 градусів температура перейшла 30 березня — почалася вегетація культур. Тут строки близькі до середніх», — розповідає Василь Гринчак.

За словами експерта, стійкий температурний перехід через +10 відбувся на переважній частині області 7 квітня. Тобто на тиждень раніше багаторічних строків. На решті території — на заході та південному заході — 22 квітня. На тиждень пізніше.

«На сьогодні у нас випала місячна норма опадів. Учора зафіксовано середньодобову температуру вище +15 градусів. Завтра очікується мінлива хмарність без опадів, вітер південно-західний 5-10 метрів за секунду, температура повітря по області +6-11 вночі і +21-26 вдень. Але вже 28-29 квітня погода зміниться», — розповідає Василь Гринчак.

За прогнозом, 28 квітня вночі без опадів, але вдень може бути місцями невеликий короткочасний дощ із грозою. Температура лишається +7-12 вночі, +21-26 вдень. 29 квітня — хмарно з проясненнями. Якщо вночі місцями невеликий дощ, то вдень — дощі з грозами. Температура повітря дещо знизиться. Вдень прогнозується +17-22, вночі +7-12. Якщо говорити про погоду на подальший період — 30 квітня та 1-2 травня, то, за консультацією українського Гідрометцентру, очікуються невеликі опади та зниження температури до +5-10 вночі та +15-20 вдень.

Раніше ми розповідали, куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною.

Теги: