Новий міст у цифрах та деталях: Борис Філатов відповів дніпрянам на актуальні питання

Сьогодні вийшов четвертий випуск програми «Запитай Філатова», у якій мер розповів про Новий міст у Дніпрі, детальніше повідомляє Відкритий.

У четвертому випуску авторської передачі «Запитай Філатова» міський голова Дніпра продовжив тему Нового мосту та відповів на питання стосовно зміни вартості реконструкції переправи. Так, найбільших витрат вимагали додаткові роботи, виявити необхідність яких вдалося лише після «розтину» мосту, а також неякісний бетон, який попередній підрядник вклав на тротуарних блоках і розділювальній смузі.

«За два роки змінюється вартість матеріалів та зарплатня. У проєкт була закладена зарплатня для будівельників у розмірі 3,4 тисячі гривень за місяць. Хто буде за таку зарплатню працювати?», -—каже Філатов.

Проєкт коригувався два рази під час виконання робіт у зв’язку із виявленням додаткових руйнувань конструкції мосту, що раніше були приховані усередині. Також для ремонту мосту був залучений турецький підрядник, що використовує матеріали з Німеччини. Тому вартість ремонту зросла до 399 мільйонів гривень.

Зазначимо, що ремонт Нового мосту привертає увагу експертів, які вже проводили незалежні експертизи переправи. Наприклад, з 19-го по 21-е липня дніпровські активісти провели інспекцію Нового мосту з боку річки, а саме нижньої й верхньої частини споруди, а також перевірили хід виконання ремонтних робіт. Для того, щоб результати інспекції були більш наочними, активісти надали фотопідтвердження, а також короткий аналіз своїх спостережень. Вони зазначили, що дослідження проводила група фахівців, які мають відповідну освіту, кваліфікацію і досвід роботи у сфері будівництва та ремонту, зокрема й мостів.

Після цього 9-го серпня працівники прокуратури Дніпропетровської області та Управління захисту економіки в Дніпропетровській області та Департамент захисту економіки Національної поліції України з метою проведення судової будівельно-технічної та товарознавчої експертизи здійснили огляд Нового мосту. Борис Філатов про це також згадав у своєму відео.

«Є кримінальна справа, приїжджає прокуратура, робить відповідні проби. Ми показуємо всі наші цифри та даємо можливість ознайомитися. У результаті ми робимо все правильно, відповідно до усіх технічних вимог», — наголосив мер Дніпра.

На Новому мосту у Дніпрі, який днями закрили для пішоходів і велосипедистів, продовжує працювати важка техніка, а будівельники використовують агресивні хімічні матеріали. Філатов у своєму відео розказав, що під час ремонту переправи вперше в асфальт проїжджої частини вкладено так звані «козинаки» — спеціальний дренаж. Також пішохідну ділянку мосту вкривають неслизьким напиленням, а деформаційні шви роблять комфортнішими для водіїв.

Politsiya novyj most

Слід нагадати, Новий міст у Дніпрі перекрили ще вночі 18-го липня. Це було необхідно для того, щоб встигнути виконати ремонт переправи вчасно, тобто до 14-го вересня. З того часу у містян виникають певні складнощі з питанням, як дістатися з лівого берега Дніпра на правий та навпаки. Задля того, щоб зекономити час, дехто з мешканців вирішив долати відстань у півтора кілометра пішки, а інші по Новому мосту пересуваються на своєму велосипеді.

Для тих, хто не має такої можливості, підприємці з метою рекламування свого бренду вигадали акцію безкоштовного проїзду по переправі на велосипеді чи самокаті. Після цього наступна компанія надала громадянам іншу безкоштовну послугу: у наметі на Новому мосту медпрацівники почали вимірювати тиск і давати попити тим, кому важко долати великі дистанції. Подібні акції тривали лише декілька днів.

Пізніше Новий міст неодноразово перекривали навіть для пішоходів та велосипедистів, тому що на ньому виконували ремонтні роботи з використанням шкідливих для здоров’я речовин. Однак, попри небезпеку, деякі місцеві мешканці все одно не припиняли користуватися переправою.

Тоді міська влада надала дніпрянам альтернативну безкоштовну послугу: людей з одного берега на інший почали доправляти за допомогою річкових трамваїв. З 17-го серпня містян на Новий міст почали пускати погодинно. А вчора, 18-го серпня, очільник Дніпра розповів, що ремонт Нового мосту завершать достроково.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що стало відомо, коли пішоходів та велосипедистів знову пустять на Новий міст.

Подивитися повний випуск програми «Запитай Філатова» можна тут:

Теги: